• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

OJDOR Lukow 3aW dniach od 10 do12 października w Łukowie w diecezji siedleckiej odbyła się druga w tym roku Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych (OJDOR), w której mieliśmy okazję ponownie uczestniczyć. Wielką radością było to, iż cała Diakonia Oaz Rekolekcyjnych Domowego Kościoła (DOR DK AW) naszej diecezji mogła wziąć w niej udział.

Tematem jesiennego OJDOR-u było Zgromadzenie Eucharystyczne i Szkoła Liturgiczna w oazach rekolekcyjnych. Dzięki konferencjom wygłoszonym przez ks. Waldemara Mroza, ks. Marka Andrzejuka i ks. Aleksandra Suchockiego mogliśmy odkryć na nowo czym jest Eucharystia – że jest darem Boga dla nas, ofiarą złożoną Ojcu przez Jezusa za nasze grzechy. Odkrywaliśmy też piękno i rolę liturgii w życiu chrześcijanina. Poznaliśmy czym jest mistagogia liturgiczna i jak powinna być wprowadzana podczas oaz rekolekcyjnych.

Oprócz konferencji tematycznych wielkim bogactwem OJDOR-u jest możliwość podzielenia się radościami, troskami, nowymi rozwiązaniami z diakoniami poszczególnych diecezji. Ta wspólna wymiana doświadczeń pokazała nam jak bardzo w sercach diakonii wszystkich diecezji leży chęć trwania przy charyzmacie Ruchu Światło–Życie i pragnienie, by jak najwięcej osób zaczerpnęło na rekolekcjach z bogactwa tego charyzmatu.

Bardzo doceniamy też fakt, iż w OJDOR biorą udział zarówno odpowiedzialni za organizację rekolekcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jak i przedstawiciele Domowego Kościoła.

OJDOR Lukow 2Jak zawsze nad całością czuwała Grażynka Miąsik z Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych i była „dobrym duchem” tych rekolekcji.

Na koniec chcemy podkreślić wyjątkową życzliwość gospodarzy domu rekolekcyjnego Moria w Łukowie, którzy przyjęli nas z serdecznością, ciepłem i otoczyli troskliwą opieką.

Chwała Panu!

Ania i Marek Malikowie
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK AW

Zadania Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK ==>>

Rekolekcjie - droga ku dojrzałości chrześcijańskiej ==>>

Diakonia Oaz Rekolekcyjnych - początki ==>>

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności