• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

Ikona sw.RodzinyW sobotę 10 stycznia 2015 uczestniczyliśmy w spotkaniu - warsztatach dla par prowadzących rekolekcje wakacyjne w 2015 roku. Gościła nas parafia p.w. Zesłania Ducha Św. w Starej Iwicznej w rejonie Piaseczno, a gospodarzami spotkania byli Monika i Radek Galbarczykowie - para diecezjalna DK AW. Monika i Radek przedstawili krótko plan warsztatów oraz turnusy i pary prowadzące tegoroczne rekolekcje.

Pierwszą część spotkania dotyczącą przygotowań do rekolekcji poprowadzili Ania i Marek Malikowie. Nie bez przyczyny ta część spotkania miała tytuł „Troski pary prowadzącej”. Prelegenci starali się szczegółowo przedstawić wszystkie dziedziny, które należy starannie przemyśleć i przygotować przed wyjazdem na rekolekcje. Jednak najważniejsze, jak podkreślano, są przygotowania duchowe - zaufanie Panu, otwartość na prowadzenie Ducha Świętego oraz modlitwa w intencji uczestników i diakonii.

Kolejni prelegenci - Iwona i Daniel Jakubczykowie skupili się na przybliżeniu wszystkich spraw, które są ważne już w czasie trwania rekolekcji. Przypomnieli, jak ważne jest zachowanie charyzmatu i troska o jedność całej wspólnoty. Jako doświadczona para prowadząca rekolekcje odpowiadali także na liczne pytania uczestników warsztatów.

O wszystkich sprawach związanych z finansowaniem rekolekcji szczegółowo powiedzieli Monika i Radek. Dali nam wiele praktycznych rad, jak dobrze gospodarować i oszczędzać.

Ostatnim, ale jakże ważnym punktem spotkania była rozmowa z przedstawicielkami diakonii wychowawczej: Magdą Leczkowską i Agnieszką Szewczyk. Zaprezentowały one nowe zeszyty Poradnik dla Diakonii Wychowawczej oraz Konspekty na OR I i OR II, które niewątpliwie będą dużą pomocą w prowadzeniu zajęć z dziećmi podczas oaz rodzinnych. Magda z Agnieszką zaprosiły również wszystkich, którzy będą posługiwali w diakoniach wychowawczych do wzięcia udziału w kursie przygotowawczym, który odbędzie się w czerwcu.

Czas warsztatów był okazją do poznania się, porozmawiania, wymiany doświadczeń oraz wyjaśnienia rodzących się wątpliwości. Dziękując wszystkim prowadzącym, powierzamy Bogu czas przygotowań oraz same rekolekcje, a także prosimy o modlitwę w intencji wszystkich uczestników i diakonii tegorocznych oaz.

Paulina i Paweł Zalewscy
DK Rejon Nadwiślański

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności