• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

DOR 2W ostatnim czasie odbyło się, kolejne już w tym roku pracy, spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK. Małżeństwom zaangażowanym w diakonię towarzyszyli Kasia i Marcin Piaseccy (para diecezjalna DK) oraz ks. Andrzej Pawlak (moderator diecezjalny DK), a spotkaliśmy się w gościnnej dla nas parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu,

Rozpoczęliśmy dzieleniem się, przy wspólnym posiłku, radościami i troskami ostatniego czasu. Następnie zawierzyliśmy ten czasu Panu Bogu, prosząc o dary Ducha Świętego i wsparcie w podejmowanej posłudze. Oprócz tematów bieżących dotyczących rekolekcji wakacyjnych i śródrocznych AD. 2017, wspólnie zastanawialiśmy się w jaki sposób najlepiej planować i organizować rekolekcje dla małżeństw z naszych kręgów.

Wszyscy wiemy, jak ważnym elementem formacji DK jest uczestnictwo w rekolekcjach. Widzimy także jako diakonia, że duże zrozumienie, jeśli chodzi o konieczność realizacji tego zobowiązania i radujemy się, że w naszej diecezji rekolekcje cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. Z radością więc podejmujemy wyzwania poszukiwania par posługujących, prowadzących, animatorskich, muzycznych, do diakonii wychowawczej oraz księży moderatorów. Staraliśmy się przeanalizować dotychczasowe formy wspierania par organizujących rekolekcje i zastanowić, jak można jeszcze bardziej im pomóc: czy możemy zwiększyć bazę materiałów, jak skutecznie poszukiwać osób do diakoni wychowawczej, jak najlepiej prowadzić kwestie finansowe? Pozostaje nadal wiele znaków zapytania, ale zdajemy sobie sprawę, że są to zagadnienia trudne i wymagają czasu i naszego zaangażowania. Biorąc pod uwagę ilość małżeństw, które zgłosiły się na rekolekcje w tym roku, zaplanowaliśmy także, jakie rekolekcje i w jakich terminach odbędą się w wakacje 2018 r.

DORDiakonia Oaz Rekolekcyjnych DK wraz z parą diecezjalną zwraca się także z prośbą do wszystkich małżeństw z Domowego Kościoła naszej diecezji, by zgłaszały swoją gotowość posługi na rekolekcjach w kolejnych latach. Nie jesteśmy w stanie dotrzeć z zapytaniem o posługę do wszystkich, stąd też prośba, że jeśli ktoś chciałby się podjąć posługi na rekolekcjach i w ten sposób służyć innym, o kontakt z DOR DK - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Magdalena i Andrzej Jurewiczowie

członkowie DOR DK

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności