• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

jezdrodkr004aRozpoczynając nowy rok pracy „Sługa Niepokalanej” DOR DK odbył swoje pierwsze spotkanie formacyjne. Gościli nas, jak zawsze bardzo ciepło, Iwonka i Krzysztof Giedzińscy.

Przy obecności wszystkich członków DOR DK i pary diecezjalnej rozpoczęliśmy spotkanie Nieszporami, w czasie których dziękowaliśmy za dzieła Ruchu już przeżyte (szczególnie rekolekcje wakacyjne) i prosiliśmy o błogosławieństwo na nowy rok pracy i podejmowane w nim przez nas wszelkie działania.

Po modlitwie, w formie dzielenia się i licznych dygresji, omówiliśmy sprawy DOR dotyczące przeprowadzonych ostatnio podsumowań oaz wakacyjnych. W ocenie nas wszystkich, podsumowanie oaz, to bardzo ważne i konkretne spotkanie, które przebiegło sprawnie i pozwoliło spojrzeć na wymiar, zarówno duchowo-przeżyciowy panujący na danych rekolekcjach, jak i wymiar egzystencjonalny. Spostrzeżenia dotyczące konieczności takich podsumowań dla par prowadzących i dzielenia się duchowymi aspektami rekolekcji znalazły się w wypowiedziach prawie wszystkich członków DOR DK. Ku rozważeniu zostało zaproponowane, aby takie spotkanie było przeprowadzane także dla par prowadzących rekolekcje śródroczne i ewangelizacyjne.

W trosce o dzieła rekolekcyjne pochyliliśmy się nad bieżącymi sprawami tj. rekolekcjami w roku formacyjnym 2017/2018 oraz wakacjami 2018 i wszelkimi sprawami z nimi związanymi. Rzecz jasna, nie wszystko do końca omówiliśmy, podjęliśmy czy też rozwiązaliśmy, bo są to kwestie zależne od wielu osób posługujących.

Ważnym tematem rozmów, jaki także podjęliśmy, była kwestia współpracy z DOR części młodzieżowej. Nie mamy w tym zbyt dużego doświadczenia, dlatego też stwierdziliśmy, że najlepszym wyjściem będzie wspólny wyjazd na Oazę Jedności Diakoni Oaz Rekolekcyjnych (OJDOR) już w połowie października 2017, co pozwoli nam lepiej poznać się i określić, w czym możemy sobie wzajemnie pomagać.

Dziękujemy Bogu za spotkanie i czekamy na wspólny wyjazd rekolekcyjny.

W imieniu DOR DK

Beata i Jarosław Bernatowicz

P.S. W roku pracy formacyjnej 2015/2016 oraz 2016/2017 DOR DK zawiesił swoją posługę, stawiając się do dyspozycji pary diecezjalnej. Powyższym spotkaniem jesiennym 2017 DOR DK wznowił swoją służbę diakonijną w składzie:

Beata i Jarosław Bernatowicz (odpowiedzialni DOR DK)

Iwona i Krzysztof Giedzińscy

Iwona i Daniel Jakubczykowie

Magdalena i Andrzej Jurewiczowie

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności