• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

warsztaty113 stycznia 2018 r. o godz.10.00 w salce katechetycznej na plebanii parafii Matki Bożej Królowej Pokoju na Młocinach spotkaliśmy się na warsztatach dla par prowadzących rekolekcje wakacyjne w roku 2018. Spotkanie prowadzili członkowie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych Domowego Kościoła (DOR DK) oraz Diakonii Wychowawczej, uczestniczyli także: para diecezjalna - Kasia i Marcin Piaseccy oraz moderator DK AW ks. Andrzej Pawlak.

Po krótkiej modlitwie zawiązana została "Diakonia Rekolekcyjna DK 2018", obejmująca wszystkich uczestników spotkania i wszystkie pary prowadzące rekolekcje, wśród których były też takie, które po raz pierwszy podjęły się tej posługi. W kolejnych wystąpieniach doświadczone małżeństwa z DOR DK przekazały najważniejsze informacje dotyczące zadań par prowadzących, od kwestii podstawowych po niemniej ważne szczegóły praktyczne. Wspólnym mianownikiem wszystkich wypowiedzi była służba Bogu i małżeństwom oraz rodzinom uczestników. Zgodnie z naczelną zasadą działania: rzeczy małe - w wolności, rzeczy ważne - w jedności, wszystkie - w miłości.

warsztaty 4Żadne pytania nie pozostały bez odpowiedzi. W otwartej formule warsztatowej wiele punktów rodziło gorące dyskusje, które jednak dzięki ogromnemu doświadczeniu i spokojowi DOR zostały zakończone konkretnymi wnioskami. Newralgiczną kwestię trybu prowadzenia zapisów na rekolekcje poruszyli, a następnie jednoznacznie wyjaśnili wszelkie kontrowersje Beata i Jarek Bernatowiczowie. Natomiast o spędzającym sen z powiek wszystkich par prowadzących zagadnieniu opieki nad dziećmi przez Diakonię Wychowawczą w wyjątkowo żywym wystąpieniu wypowiedzieli się Aneta i Krystian Tyrańscy, kładąc nacisk na odpowiednią liczebność diakonii.

Po przekazaniu parom prowadzącym, ogólnych i szczegółowych, informacji dotyczących ich rekolekcji, głos zabrali Kasia i Marcin Piaseccy, przedstawiając kluczowe kwestie rozliczeń finansowych oraz ks. Andrzej Pawlak, który skupił się na roli księdza moderatora w czasie rekolekcji, współpracy z klerykami, a także na nawiązywaniu relacji z miejscowym proboszczem.

W czasie rozmów podczas przerwy przy kawie i herbacie, żywo wybrzmiało, że DOR DK potrzebuje wiele par gotowych poprowadzić rekolekcje oraz tych, które mogłyby podjąć posługę animatorską. Jeśli więc ktoś czuje wołanie w sercu do posługi na rekolekcjach warto, by już dziś zgłosił swoją kandydaturę na adres DOR DK (rekolekcjedkaw(at)gmail.com).

Warsztaty zakończyliśmy wczesnym popołudniem, zdając sobie sprawę jak wiele jeszcze przygotowań przed nami.

Aneta i Przemek Wojewódzcy

warsztaty2warsztaty3warsztaty 5warsztaty 6warsztaty 7warsztaty 8

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności