DORDK2

Na początku marca 2018 w Józefosławiu odbyło się spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych Domowego Kościoła naszej diecezji. W spotkaniu brali udział: moderator diecezjalny DK ks. Andrzej Pawlak, para diecezjalna Kasia i Marcin Piaseccy oraz członkowie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych DK. Dotychczasowi odpowiedzialni za DOR Beatka i Jarek Bernatowiczowie ze względu na powołanie do posługi pary filialnej zrezygnowali z dotychczasowej odpowiedzialności, ale zadeklarowali dalszą posługę i pomoc na rzecz diakonii.

Po wspólnej modlitwie i dzieleniu się Słowem Bożym nastąpiło dzielenie się życiem, a następnie każdy podzielił się realizacją swoich zadań z zakresu diakonii oaz rekolekcyjnych. Ksiądz Andrzej w krótkiej katechezie przypomniał zebranym zasady pracy każdej diakonii: zasadę kolegialności, pomocniczości, solidarności, kadencyjności i wolontariatu.

Wreszcie wyłoniono nową parę odpowiedzialną za Diakonię Oaz Rekolekcyjnych Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej: Magdę i Andrzeja Jurewiczów, którzy w pokorze przyjęli posługę, za co podziękowaliśmy Panu Bogu. Magdzie i Andrzejowi życzymy sił i otwartości na Ducha Świętego, i zapewniamy, że będziemy im pomagać.

DORDK1Ze spotkania wynikło, że wszyscy podejmujący posługi i odpowiedzialności stykają się w życiu z najróżniejszymi trudami, czasu mają za mało, borykają się z własnymi słabościami, a jednak idą do przodu, doświadczają działania Boga i pragną dzielić się łaskami, które otrzymali, by inni mogli przybliżać się do Boga.

Bogu niech będą dzięki!

Iwona i Daniel Jakubczykowie

 

 

P.S.
Aktualni członkowie diakonii:
Magdalena i Andrzej Jurewiczowie (odpowiedzialni DOR DK)

Beata i Jarosław Bernatowicz

Iwona i Krzysztof Giedzińscy

Iwona i Daniel Jakubczykowie

Anna i Piotr Zadrożni

oraz na czas pełnienia posługi Kasia i Marcin Piaseccy (para diecezjalna DK) i ks. Andrzej Pawlak (moderator diecezjalny DK)

Na rzecz DOR DK (jako sympatycy) posługują także: Małgorzata i Grzegorz Flisowie, Agnieszka i Janusz Grzybowscy, Iwona i Zygfryd Kosidowscy, Renata i Marcin Osieccy oraz Justyna i Darek Piekarkowie.Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności