W sobotę 13 grudnia w Wilanowie odbyły się Warsztaty Ewangelizacyjne zorganizowane przez Diakonię Rekolekcji Ewangelizacyjnych. Uczestniczyło w nich ponad 20 osób, zarówno ze wspólnot młodzieżowych jak i z Domowego Kościoła. Miały one nietypowy charakter, gdyż były one dla nas jednocześnie rekolekcjami poświęconymi Ewangelizacji.

W pierwszej części zgłębialiśmy różnice pomiędzy Kerygmatem a Katechezą, co jest podstawą i fundamentem w dziele Ewangelizacji, że spotkanie z Jezusem, wejście w osobistą relacje jest punktem startowym do przyjęcia Nowego Życia dziecka Bożego. W sposób bardzo osobisty poznaliśmy Kerygmat i każdy z nas we wspólnej modlitwie zaprosił Jezusa, aby to On był na pierwszym miejscu. Były świadectwa Bożego działania. Słuchaliśmy też, jakimi środkami wyrazu posługiwał się Jezus i jakimi my powinniśmy się posługiwać w Ewangelizacji, jak przekazać treść Kerygmatu, aby zapadła w serce Ewangelizowanego.

W drugiej części wszyscy razem pracowaliśmy w dwóch grupach nad przygotowaniem odpowiednich środków wyrazu obrazujących pierwsze dwa punkty Kerygmatu. Dzięki temu powstała scenka obrazująca Bożą Miłość i pantomima o grzechu i wyzwoleniu z niego przez Jezusa. Obie scenki będą ubogaceniem nauczania na najbliższych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych, na które już teraz was zapraszamy (szczegóły w zakładce Rekolekcje).

Dla mnie to był owocny czas przebywania razem i dzielenia się doświadczeniem Ewangelizacji. Kolejny raz mogłem doświadczyć jak zostają przezwyciężone trudności, widziałem, jak każdego z nas Pan ubogaca. Jestem bardzo zbudowany zapałem i gorliwością wszystkich, którzy przyjechali na Warsztaty. Bardzo Wam dziękuję, a przede wszystkim dziękuję Panu, że dał mi Was poznać. Zapraszam na następne Warsztaty 18 kwietnia 2009 roku. 

 

Zdjęcia z Warsztatów

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności