27.12.2008 w wigilię Święta Świętej Rodziny spotkaliśmy się na tradycyjnym Spotkaniu Opłatkowym, które w tym roku było okazją do świętowania jubuleuszu 35-lecia Domowego Kościoła. Po raz drugi gościliśmy w Sanktuarium MB Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach gdzie bardzo serdecznie przyjmował nas Ojciec Jan związany w latach siedemdziesiątych  z Ruchem Światło-Życie i gałęzią rodzinną.

Rozpoczęliśmy modlitwą, a potem obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną o Ojcu Założycielu, siostrze Jadwidze, historii, strukturze,  domu na Jagiellońskiej, formacji i rekolekcjach Domowego Kościoła - będzie ona wkrótce dostepna na płycie DVD. Po projekcji był czas na kolędowanie i świadectwa nt. wzrastania w jednosci małżeńskiej od czasu włączenia sie do DK. W kolędowaniu wspierał nas chór z Gołąbek, w którym śpiewa wielu małżonków z DK. Wysłuchaliśmy koncertu pięknych kolęd w wykonaniu chóru, śpiewaliśmy wspólnie znane kolędy i słuchaliśmy świadectw.

Podczas Eucharystii ks. Leszek przypomniał nam o trudnościach i zagrożeniach, które przeżywała Święta Rodzina i które przezwyciężała dzięki posłuszeństwie Słowu Bożemu. Jest to przykład i zachęta dla nas, abyśmy nie poddawali się stresom współczesności i byli gotowi realizować Boży plan dla naszego życia. Po Eucharystii ks. Mieczysław wprowadził nas w dzielenie opłatkiem w taki sposób jakiego uczył ks. Franciszek Blachnicki tzn., aby sobie zostawić troszkę, a resztę oddać bliskim, aby czynić to w milczeniu bo treść życzeń wynika z Eucharystii i nie ma potrzeby niczego wiecej dopowiadać. Kiedy opłatek przechodził z rąk do rąk słychać było tylko trzask łamanego opłatka.

Spotkanie zakończyliśmy Agapą.

Zdjęcia ze spotkania

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności