Spotkanie Rady Zrzeszeń Katolickich Archidiecezji Warszawskiej
W dniu 14.04.2008 odbyło się plenarne spotkanie Rady Zrzeszeń Katolickich Archidiecezji Warszawskiej. Ruch Światło-Życie Domowy Kościół jest członkiem Rady, która w listopadzie 2007 świętowała 10-lecie powstania.
Para diecezjalna reprezentuje Domowy Kościół na spotkaniach plenarnych Rady, a do udziału w spotkaniach modlitewnych są zaproszeni wszyscy. Najbliższe spotkanie modlitewne członków ruchów i wspólnot jest planowane na 7.11.2008 roku.
Na spotkanie Rada zaprosiła panią prof. Anielę Dylus z UKSW z prelekcją nt. Czy przegraliśmy niedzielę .
Po prelekcji pan Alfred Bujara przedstawił inicjatywę "Przymierze na rzecz wolnej niedzieli " sygnowane przez 21 przedstawicieli organizacji pozarządowych, stowarzyszeń pracodawców, związków zawodowych oraz autorytety ze świata nauki i polityki. Najważniejszym celem "Przymierza" jest dążenie do zachowania świątecznego charakteru niedzieli dla dobra rodziny i społeczeństwa, jako dnia wolnego od pracy. Poprzez kampanie społeczne, zwolennicy idei wolnych niedziel, chcą zmieniać mentalność społeczeństwa, a także doprowadzić do uregulowań prawnych, w tym zapisu konstytucyjnego, określającego niedziele jako dzień wolny od pracy. Wkrótce uruchomiona zastanie strona: www.wolnaniedziela.pl
Ruch Światło-Życie zorganizował akcję "Świętuję nie kupuję" w centrum handlowym w Warszawie. Młodzież ubrana w koszulki za napisem "świętuję nie kupuję" spacerowała po centrum handlowym. Podobna akcja "Świstak " zorganizowana w poznańskim supermarkecie została opisana w Gościu Niedzielnym.
Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności