Diecezjalna Oaza Matka - Konstancin 24.05.2008

24 maja 2008 roku w Konstancinie, na Diecezjalnej Oazie Matce, spotkały się diakonie oaz rekolekcyjnych organizowanych latem tego roku, aby duchowo przygotować się do posługi na rekolekcjach. Spotkali się wszyscy: kapłani, pary prowadzące, pary animatorskie, animatorzy muzyczni i osoby posługujące jako diakonia wychowawcza. Towarzyszyła nam para diecezjalna Ela i Mirek Wrotek oraz ks. Leszek Włodarczyk, Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła.

Spotkaliśmy się w domu rekolekcyjnym w Konstancinie, u Sióstr od Aniołów. Wspaniałe miejsce, życzliwość sióstr, piękna duża kaplica, ogród do dyspozycji dzieci - to wszystko sprzyjało "duchowemu zaczerpnięciu" przed rekolekcjami. Rozpoczęliśmy Jutrznią, potem uczestniczyliśmy w Eucharystii, podczas której O. Honorat Wałczyk ze Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill w nawiązaniu do uroczystości Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych i Słowa Bożego zachęcał do przyjęcia postawy dziecka i zawierzenia naszej posługi Maryji.

Po przedstawieniu tegorocznych diakonii oaz rekolekcyjnych, O. Honorat wygłosił konferencję na temat posługi, potem spotkaliśmy się w grupach - właśnie diakoniach poszczególnych oaz, gdzie omówiliśmy rolę posługujących podczas rekolekcji. Druga konferencja dotyczyła przesłania, które będzie nam towarzyszyć w tym roku formacyjnym: "Czyńcie uczniów". O. Honorat wskazał na wartość obecności - trwania przy Mistrzu, na umiejętność rozmowy z uczniami, zadawania im pytań i konieczność uświadomienia sobie trudu "czynienia uczniów". Następnie w grupach diakonijnych dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami i postanawialiśmy, jak to tegoroczne hasło będziemy wdrażać podczas naszych rekolekcji.

Namiot Spotkania był okazją do indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w oparciu o biblijny fragment dotyczący postawy związanej ze służbą innym /Rz 12, 1-5.9-17/.

Na zakończenie prosiliśmy Chrystusa o Ducha Świętego na czas przygotowania i prowadzenia rekolekcji. Każda z diakonii, w tym czasie Oktawy Bożego Ciała, została pobłogosławiona Najświętszym Sakramentem. Uroczyście odśpiewaliśmy Piosenkę Roku: "Uczniowie Pana" deklarując: "... przyjmujemy zadanie i łaskę czynić uczniów ze wszystkich narodów". Diecezjalna Oaza Matka zakończyła się radosną agapą i odśpiewaniem Litanii Loretańskiej oraz Apelu Jasnogórskiego.

Dziękujemy Bogu za ten święty czas przygotowujący nas do posługi podczas zbliżających się Oaz Rekolekcyjnych. Teraz trwamy na modlitwie w intencji owoców rekolekcji i o nią wszystkich prosimy.

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności