„Nie do końca jesteśmy świadomi, czemu znowu jesteśmy wolni (…) Pomyślałem, że warto pokazać wszystkie mało znane osoby, ruchy, zespoły muzyczne i inne przejawy kultury, które do tej wolności w jakiś sposób się przyczyniły” – mówi Robert Tekieli, pomysłodawca inicjatywy Muzeum Wolności.

W wirtualnym Muzeum Wolności http://www.muzeum.wolnosci.com w pierwszej kolejności została zaprezentowana postać ks. Franciszka Blachnickiego oraz założony przez niego Ruch Światło-Życie.
 

„Kiedy przez 12 lat prowadziłem audycje w radiu, rozmawiałem w tym czasie z czterema tysiącami osób. Okazało się, że co najmniej 1/3 z nich przeszła przez formację w Ruchu Światło Życie, co było dla mnie niezwykle zastanawiające. Ks. Blachnicki to niesamowity kapłan, święty człowiek, prorok. Na długo przez upadkiem komunizmu przepowiadał jego koniec (…) Nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie znaczenie pod względem społecznym miała zainicjowana przez niego krucjata” – pisze Robert Tekieli na łamach portalu Fronda (przeczytaj cały artykuł).

Na stronie Muzeum Wolności można znaleźć wiele innych wypowiedzi, nagrań czy galerii zdjęć, które mają przybliżyć sylwetkę założyciela Oazy, a także nagraną przez zespół Full Power Spirit piosenkę i teledysk o ks. Blachnickim.

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności