• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

dwdd1Od sobotniego poranka 5 listopada 2011 w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach gromadzili się na Dniu Wspólnoty Diakoni Diecezjalnych (DWDD) odpowiedzialni za diecezjalne diakonie Ruchu Światło-Życie z Filii Warszawskiej, aby w duchu modlitwy i spotkania poznawać i dzielić się jak lepiej służyć w Kościele, a szczególnie na najniższym szczeblu tj. w parafii.

Na tym spotkaniu słuchaliśmy Pana w Kościele, ucząc się jak życzliwiej służyć w naszych parafiach podczas następujących punktów programu: jutrzni poprowadzonej przez ks. Pawła Witkowskiego - moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie diecezji warszawskiej, zawiązania wspólnoty, dzielenia się w grupach, gry parafialnej, Eucharystii (z udziałem około 100 uczestników) celebrowanej przez 11 księży pod przewodnictwem ks. Andrzeja Pawlaka - moderatora filialnego, obiadu, spotkań w grupach diakonijnych, spotkania par diecezjalnych DK, podsumowania i nieszporów.

Przy porannej kawie i upieczonych przez małżeństwa z rejonu Ursynów DK i młodzież z rejonu Zachodniego nastąpiło radosne przedstawienie się wszystkich 9 diecezji naszej filii. Każda diecezja prezentowała wykonany własnoręcznie plakat z rysunkami charakterystycznymi dla danej diecezji. Były więc m.in. kościoły diecezjalne, sękacz z Białegostoku, gejzery wspólnot z Ełku, łowickie wycinanki, diakonie warszawskie, randka małżeńska z diecezji warszawsko-praskiej i inne.

dwdd2Do południa pracowaliśmy w temacie parafii. Na początku w małych grupach - wypisując oczekiwania świeckich wobec księży/proboszczów w parafii, jak też - w grupie księży - oczekiwania wobec świeckich. Potem podzieleni na kilkanaście grup pracowaliśmy w 8-10 osobowych zespołach, w których znaleźli się księża i świeccy: młodzież i dorośli, osoby pojedyncze oraz małżonkowie. Ta tzw. gra parafialna spowodowała, że wspólnie pochyliliśmy się nad Słowem Bożym, nad słowami papieża o służbie i charyzmacie Ruchu, nad wyrazami na literę „p” związanymi z parafią, a także nad stworzeniem rymowanych haseł reklamowych, które zachęcałyby do diakonii na rzecz parafii.

Najpiękniejszym i jak zawsze najważniejszym elementem spotkania była wspólna Eucharystia. W kazaniu ks. Andrzej zachęcał nas do tego, aby jako słudzy być:
- roztropnymi w podejmowanych działaniach,
- przyjaźni dla wszystkich spotykanych ludzi,
- modlący się z wytrwałością za powierzone zadania.

Obiad smakował wyjątkowo, a nie zabrakło także czasu na chwilę rozmów przy kawie i herbacie. Następnie mogliśmy spotkać się w grupach diakonijnych i na kręgu z parami diecezjalnymi. Spotkanie zakończyły nieszpory, które odśpiewaliśmy w kaplicy (miejscu objawień na Siekierkach). Moderator filii pożegnał nas wszystkich i zapraszał na następne spotkanie, które odbędzie się już na wiosnę.

Na zakończenie chcielibyśmy bardzo podziękować małżeństwom z rejonu Ursynów z parą rejonową Agnieszką i Piotrem Marczak na czele, które pięknie pomogły w przygotowaniu oprawy kulinarnej tego spotkania. Bóg Wam zapłać.

Beata i Jarosław Bernatowicz
para diecezjalna DK AW


zdjęcia == >>

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności