• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

8 grudnia w całym Kościele będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dla nas członków Ruchu Światło–Życie jest to podwójna uroczystość, gdyż tego dnia przypada Święto Patronalne Naszego Ruchu.

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki często mawiał, iż Ruch jest dziełem Niepokalanej. Chcemy spotkać się na modlitwie na znak jedności z Ruchem w kraju i poza jego granicami. Jest to kolejna okazja do odkrywania swojej oazowej tożsamości.

Wspólnota młodzieżowa w parafii Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Mazowieckim pragnie zaprosić kręgi Kościoła Domowego na Mszę świętą o godzinie 18.00, aby wspólnie dziękować Bogu za charyzmat Światło–Życie oraz wypraszać dla wszystkich wspólnot i kręgów potrzebne łaski. Zachętą są dla nas słowa zapisane przez Ks. Franciszka:

Niepokalana jest dla mnie najdoskonalszym wzorem Nowego Człowieka oddanego całkowicie w Duchu Świętym Chrystusowi, Jego słowu i dziełu; dlatego oddaję się Jej, rozważam z Nią w Różańcu tajemnice zbawienia i naśladuję Ją.

Drogowskazy Nowego Człowieka

Ponieważ całe dzieło oazy opiera się na łasce zrozumienia tej tajemnicy i nie ma ono innego celu jak wychowanie swoich uczestników do coraz głębszego zrozumienia i zrealizowania tej postawy posiadania siebie w dawaniu siebie Chrystusowi i braciom, która jest źródłem nowego życia, słuszną jest rzeczą, abyśmy na nowo i w sposób bardziej świadomy oddali to dzieło Tobie, błagając, abyś raczyła je przyjąć i uznać za swoje.

Z aktu oddania Ruchu Światło-Życie Niepokalanej

Ks. Krzysztof Piątkowski
moderator wspólnoty

Radek Kaczorowski
odpowiedzialny wspólnoty

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności