• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

Na ostatnim Dniu Wspólnoty naszego rejonu przyjęliśmy do Domowego Kościoła dwa nowe kręgi: z parafii pw. św. Małgorzaty (w Łomiankach) oraz krąg z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (- na Wrzecionie). Cieszymy się bardzo, że wspólnie będziemy podążać drogą formacji DK.

Serdecznie dziękujemy parom pilotującym w/w kręgi za ich służbę, a nowym animatorom życzymy błogosławieństwa w posłudze.

Na Dniu Wspólnoty gościliśmy również naszą parę diecezjalną Beatę i Jarka Bernatowicz.

Poniżej fragmenty relacji jednego z małżeństw.

"Spotkanie rozpoczęło się o 13:00 od zawiązania wspólnoty. (...)
Następnie osoby prowadzące przekazały nieco praktycznych informacji logistycznych i przeszliśmy do wstępu do celebracji o Niepokalanej. Celebracja o Niepokalanej złożona była z dwóch czytań i konferencji księdza moderatora. (...) Rozważane były teksty: ze starego testamentu o "pierwszej Ewie", Ewangelia o weselu w Kanie, a następnie z Dziejów Apostolskich o oczekiwaniu Apostołów wraz z Maryją na zesłanie Ducha Świętego. Te obrazy zostały wyjaśnione w kontekście tematu na rok pracy "Słuchać Pana we wspólnocie" oraz zbliżającej się uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP na konferencji wygłoszonej przez księdza moderatora.

Kolejnym punktem były spotkania w grupach, gdzie młodzież wspólnie z małżonkami dzieliła się z przeżywania Adwentu i tego jak słuchają rad innych odnośnie swojego życia. Były to dla wielu bardzo ubogacające spotkania, można było zrewidować swoje postanowienia adwentowe, posłuchać jak osoby młodsze/starsze przeżywają pewne sprawy.

Przed Mszą św. jeszcze był czas na Namiot Spotkania w kościele. Na Mszy św. nasze grono się chyba bardzo powiększyło, szczególnie o małżeństwa z małymi dziećmi, których na początku było mało (...). Pod koniec Mszy św. było przyjęcie 2 kręgów małżeństw do Domowego Kościoła. Małżeństwa zadeklarowały przyjęcie do tej gałęzi Ruchu Światło-Życie oraz życie według jej zasad. Każda z par dostała zapaloną świecę.

Spotkanie kończyło się Agapą, wspólnymi rozmowami przy ciepłym posiłku..."

Klaudia i Piotr Prześlakiewicz

 

 

Zdjęcia z Dnia Wspólnoty wykonane przez Macieja Loretza dostępne tutaj.

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności