• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

17 grudnia spotkaliśmy się z parami łącznikowymi na kręgu rejonowym. Żałujemy, że nie mogło być z nami naszego moderatora, księdza Stefana.

W czasie dzielenia się życiem opowiadaliśmy o radości z odwiedzin innych kręgów, mówiliśmy o atmosferze otwartości i zaufania, która panuje podczas spotkań. Dzieliliśmy się również tym, jak małżeństwa radzą sobie z opieką do dzieci w czasie spotkań. Cieszymy się, że młodzież wyraziła chęć pomocy, odpowiadając na potrzebę kilku kręgów, które poprosiły o wsparcie diakonii wychowawczej.

W czasie modlitwy, rozważając fragment o zwiastowaniu NMP, wpatrywaliśmy się w całkowite i pełne miłości oddanie się Maryi na służbę Bogu.

W dalszej części spotkania opowiadaliśmy o spotkaniach z animatorami w podrejonach, które miały miejsce w listopadzie, a potem ponownie podjęliśmy temat związany z listem kręgu centralnego. Zastanawialiśmy się, dlaczego trudno nam przejść z etapu formacji do etapu diakonii? Dlaczego często niechętnie podejmujemy służbę?

Na koniec odkryliśmy, że ważne jest, aby wykształcić w sobie tzw.: „postawę diakonijną”, rozważając za każdym razem, w którym miejscu widzi mnie Bóg i czego ode mnie w danej chwili oczekuje.

Cieszymy się, że spotkanie przebiegało w przyjaznej i pełnej otwartości atmosferze.

Iza i Rafał Pytlak

Para Rejonowa Nadwiślańska

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności