• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

KD 6.12.2014 1W sobotę, 6 grudnia 2014 r. w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Grodzisku odbyło się drugie w tym roku formacyjnym spotkanie kręgu diecezjalnego. Obecni na nim byli: moderator diecezjalny DK AW - ks. Andrzej Pawlak, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie - ks. Paweł Witkowski, para diecezjalna DK AW - Monika i Radek Galbarczyk oraz 9 par rejonowych. Nieobecnych, z powodów zdrowotnych, otoczyliśmy modlitwą. Tematem formacyjnym spotkania była „Droga formacyjna w Domowym Kościele”.

W pierwszej części spotkanie poświęcone było pracy rejonów - pary rejonowe dzieliły się życiem rejonów, głównie spostrzeżeniami i wnioskami płynącymi ze spotkań z parami łącznikowymi, a dotyczącymi formacji małżeństw w kręgach i funkcjonowania kręgów macierzystych oraz tym, jak wygląda współpraca par rejonowych, łącznikowych i animatorskich z kapłanami w rejonie. Pary rejonowe dzieliły się troską o kapłanów posługujących w rejonie, rozpoczynającą się zawsze od modlitwy za nich i od dobrych kontaktów z proboszczami parafii.

KD 6.12.2014 9Szczególne miejsce podczas dzielenia zajęły sprawy formacji, tj.: zachęcania małżeństw z kręgów DK do wyjazdu na rekolekcje (zgodnie z kolejnością przewidywaną przez ścieżkę formacyjną DK), a także zachęcania małżeństw poznających DK, już w okresie pilotażu, do wyjazdu na rekolekcje ewangelizacyjne, a po zakończeniu pilotażu, na rekolekcje OR I stopnia. Temat realizacji zobowiązań przez małżeństwa DK oraz temat prawidłowego przebiegu spotkania kręgu były również zagadnieniem obecnym w relacjach.

W części formacyjnej pochyliliśmy się nad tematem „Drogi formacyjnej w Domowym Kościele”, do którego szerokie odniesienie znajduje się w liście kręgu centralnego z 2011 r.. Monika i Radek mówili, że w liście ukazana jest droga do dojrzałości chrześcijańskiej i ukazali, jak w tę drogę wpisuje się ścieżka formacyjna proponowana przez DK.

Podobnie jak i poprzednie, tak i to spotkanie kręgu diecezjalnego było dla nas cennym doświadczeniem. Mogliśmy podzielić się radościami i trudnościami w naszej służbie, wzajemnie się ubogacić, zmotywować i wesprzeć, a także powierzyć Bogu we wspólnej modlitwie intencje indywidualne, intencje rejonów, diecezji i całego Ruchu Światło-Życie.

Justyna i Dariusz Piekarek
para rejonowa Rejonu Centrum

KD 6.12.2014 2   KD 6.12.2014 3    

KD 6.12.2014 5   KD 6.12.2014 7   KD 6.12.2014 8

KD 6.12.2014 4   KD 6.12.2014 6   KD 6.12.2014 10

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności