RDW 7.12.2014 4W przededniu Niepokalanego Poczęcia NMP w parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie odbył się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Rejonu Południowego.

Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty poprzez powitanie przedstawicieli poszczególnych parafii.

Następnie wysłuchaliśmy krótkiej konferencji dotyczącej „Dzielenia się jednością”. Podczas konferencji zacytowano między innymi słowa ks. kard. Karola Wojtyły pochodzące z homilii z 1971 r  „… w jedności jest nasza siła…”, które powinny motywować nas w sposób szczególny do działania na rzecz wspólnoty Domowego Kościoła.

RDW 7.12.2014 3Po otrzymaniu „w pigułce” wiadomości o jedności zaprezentowały się poszczególne diakonie. Były to diakonie: jedności, liturgiczna, wyzwolenia oraz komunikowania społecznego. Przedstawiciele powyższych diakonii w kilku słowach określili zadania jakie stoją przed nimi, a następnie w grupach zastanawialiśmy się, co przeszkadza nam w osiągnięciu jedności ze wspólnotą parafialną czy formacyjną.

Wśród wielu wymienionych przeszkód w podejmowaniu wysiłku w budowaniu jedności wybijała się wyraźnie własna wygoda, zamknięcie na innych oraz brak odpowiedzialności za wspólnotę. Dzielenie w grupach pozostawiło nas z pytaniem „Co mogę zrobić, by jedność wspólnoty była pełniejsza? Co zmienić we własnej postawie, by o jedność wspólnoty zabiegało coraz szersze grono osób?”

RDW 7.12.2014 5Zwieńczeniem spotkania była Eucharystia, czyli wspólnota stołu, podczas której przyjęte zostały dwa nowo wypilotowane kręgi z rejonów DK: Piaseczno i Ursynów. Celebransem Liturgii był nasz nowy ksiądz moderator – ks. Paweł Walkiewicz.

Po wzmocnieniu ducha rozpoczął się ostatni punkt RDW - agapa, na której dalej budowaliśmy jedność wspólnoty, zajadając pyszne sałatki i słodkości.

Monika i Marcin Celejewscy
para łącznikowa podrejonu Warka
Rejon Nadwiślański

 RDW 7.12.2014 1    RDW 7.12.2014 2

zdjęcia z RDW ==>>

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności