• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

Drodzy Moderatorzy, Odpowiedzialni, Animatorzy, Uczestnicy Ruchu Światło-Życie!

Dnia 13.12.2014 roku Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem pomocni-czym archidiecezji katowickiej – biskupem tytularnym Pomezanii. Bóg zapłać za wszystkie słowa życzeń, gratulacji, modlitwy i życzliwości, które w minionych dniach skierowaliście do mnie w związku z tym wydarzeniem!

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w liturgii, podczas której przyjmę, wraz z biskupem Markiem Szkudło – również wieloletnim oazowiczem, święcenia biskupie. Uroczystość ta będzie miała miejsce 6 stycznia 2015 roku, o godzinie 12.00, w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Wszystkich członków Ruchu Światło-Życie zapraszam w tym dniu do Katedry w Katowicach. Braci Kapłanów oczywiście zapraszam do koncelebry! Niech wydarzenie to, niewątpliwie wyjątkowe w dotychczasowej historii naszego Ruchu, stanie się okazją do przeżycia dodatkowego Dnia Wspólnoty!

Tych, którzy nie będą mogli przybyć, proszę w tym dniu o szczególny dar jedności w Eucharystii, w której wszyscy w tym dniu będziemy uczestniczyć, bo przecież będzie to uroczystość Objawienia Pańskiego!

Moim zawołaniem biskupim będą słowa „Światło-Życie” – proszę o modlitwę, abym umiał jako biskup dzielić się bogactwem tych słów z ludźmi, do których jako biskup będę posłany!

Do słów tego Komunikatu dołączam życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Pańskiego 2015!

zyczenia MG 2014

Biskup Nominat Adam Wodarczyk
Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności