11 10 6

 

W sobotni poranek 30 września, w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego, odbyło się, pierwsze w tym roku formacyjnym, spotkanie Kręgu Diecezjalnego.


W spotkaniu wzięli udział księża moderatorzy diecezjalni DK i całego Ruchu Światło-Życie oraz małżeństwa pełniące posługę par rejonowych z 12 rejonów naszej diecezji, w tym również pary, które ostatnio przekazały posługę swoim następcom.


Podczas kręgu dzieliliśmy się doświadczeniami formacji Ruchu Światło-Życie, które miały największy wpływ na życie naszych małżeństw. Zadziwiała różnorodność tych doświadczeń.

 

11 10 7

 

Dla jednych z nas było to poczucie jedności podczas rekolekcji, czy dni wspólnoty, dla innych świadectwa spotkanych na drodze formacji małżeństw, a także młodych członków Ruchu Światło–Życie. Wskazaliśmy też na moc dialogu małżeńskiego i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Dzieliliśmy się swoim doświadczeniem i radością płynącą z rożnych posług podejmowanych w ciągu naszej formacji, m.in. jako para pilotująca, gdy podczas spotkań można obserwować działanie Ducha Św. w nowym kręgu. Zwróciliśmy uwagę na fakt, że fundamentem naszego życia w małżeństwie i we wspólnocie jest osobista relacja z Chrystusem. Podkreśliliśmy wagę zobowiązań w wypełnianiu każdej służby i jednocześnie rolę rekolekcji wakacyjnych jako czasu szczególnego nabierania sił do pracy w ciągu roku formacyjnego.

 

 

11 10 9

 

Kolejnym punktem naszego spotkania była refleksja nad posługą pary rejonowej. Zastanawialiśmy się jak współpracować z małżeństwami w rejonie dla dobra i jedności całej naszej wspólnoty, w myśl słów ks. Blachnickiego: „Niech dwóch nie robi tego co może zrobić czterech”.


Po modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego realizowaliśmy temat formacyjny naszego spotkania, którym był List Kręgu Centralnego, zatytułowany „Służę, więc jestem”. Ksiądz Andrzej podkreślił, że człowiek przychodzi do wspólnoty, aby czerpać, a pozostaje, żeby dawać. My jako pary rejonowe dodaliśmy, że dobra służba to taka, która ubogaca innych, ale również nas samych. W centrum naszej posługi jest Jezus Chrystus, a pragnieniem naszych serc jest służba na wzór Niepokalanej. Wskazaliśmy też, że najważniejszą posługę realizujemy w naszych małżeństwach i rodzinach, ponieważ w domowym katechumenacie budujemy postawę diakonii. To tu możemy pomagać sobie nawzajem w odkrywaniu bogactwa charyzmatów, które potem pozwalają nam realizować nasze powołanie  w każdym miejscu, czasie i na różnych poziomach.


Na koniec omówiliśmy najważniejsze wydarzenia, które czekają nas w najbliższym czasie, a Kasia i Marcin zaprosili wszystkich do czynnego włączenia się w ich organizację.

 

 

Monika i Adam Markowscy

para rejonowa Rejonu Kampinos

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności