Rozmodlony Plac Piłsudskiego w niedzielę 6 czerwca 2010 był także i dla nas i naszej rodziny „KOŚCIOŁEM”, w którym razem z innymi wiernymi mogliśmy uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu tj. w mszy beatyfikacyjnej męczennika naszych czasów księdza Jerzego Popiełuszki.

Radość z dotarcia na czas, spotkanie z przyjaciółmi z DK i z parafii, a także ujrzenie daleko, choć na własne oczy, ołtarza, były dobrym początkiem naszej rodzinnej modlitwy. Wsłuchanie się w śpiew chóru, modlitwa różańcowa z mamą „beatyfikowanego” księdza, to był już czas wyciszenia przed kolejnymi przeżyciami. W skupieniu (o ile to możliwe z dziećmi) oczekiwaliśmy na rozpoczęcie uroczystej Eucharystii – dziękczynienia za dar nowego orędownika w bożych sprawach dla naszego polskiego Kościoła.

 

Chociaż żar lał się z nieba (poczuliśmy i zobaczyliśmy to pod koniec Eucharystii na naszych opalonych rękach, szyjach i twarzach), to wspólny udział w liturgii był umocnieniem naszej wiary.

 

Wsłuchiwaliśmy się w głosy jakże nam dobrze znane i chętnie słuchane - naszego arcybiskupa Kazimierza Nycza czy prowadzącego (narratora) całą uroczystość beatyfikacyjną na placu, byłego naszego Proboszcza księdza Tadeusza Sowy. Ich wypowiedzi, a także słowa legata papieskiego Angelo Amato, utwierdziły nas w przekonaniu, że warto żyć dla prawdy Chrystusa, że warto pomagać innym ludziom, że są to prawdy, do których właśnie dzisiaj i zawsze wzywa nas Kościół i nasz Bóg w Trójcy Jedyny.

 

Nawet dla naszych dzieci nie było to długie przeżycie, bo z uwagą potrafiły wsłuchać się w wypowiadane na placu słowa opisujące nowego błogosławionego i jeszcze w drodze do domu i w domu zadawały pytania dotyczące osoby księdza Jerzego.

 

Oby to poruszenie było żywe w nas każdego dnia i ożywiało wszystkich tych, których spotkamy na naszej drodze, tak jak czynił to błogosławiony ksiądz Jerzy w swoim życiu. 

w jedności Ducha Św.,   

Beata i Jarosław Bernatowicz 

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności