Rejonowy Dzień Wspólnoty Niepokalanów, 06.12.2020 r.

           

W tym roku z racji ograniczeń pandemicznych RDW Ruchu Światło-Życie Rejonu Grodzisko-Pruszkowskiego odbędzie się w okrojonej formie – adekwatnej do obowiązujących przepisów. Nie chcemy łatwo rezygnować i nie rezygnujemy z wydarzenia, które ma podkreślać wspólnotowy charakter naszego Ruchu, w którym łączą się: dzieci, młodzież, dorośli formujący się indywidualnie oraz rodziny DK! To ważne, aby nie tracić łączności ze sobą: w jednym duchu i charyzmacie.

Cieszymy się, że zgodnie z Kalendarzem Ruchu przesłanym Wam we wrześniu już 6 grudnia będziemy mogli razem przeżywać Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty, dlatego też ostatecznie potwierdzamy, zapraszamy i informujemy Was, co następuje.

1. Spotykamy się 06.12 w bazylice w Niepokalanowie i tylko tam będzie miało miejsce spotkanie.

2. Zgodnie z aktualnymi przepisami może tam przebywać do 100 osób. Chcielibyśmy, aby - dla podkreślenia naszej jedności - oprócz przedstawicieli dzieci, młodzieży i członków indywidualnej formacji dorosłych, przyjechało także choćby jedno małżeństwo z kręgów DK spotykających się w poszczególnych parafiach. Tego dnia przyjmiemy 3 nowe kręgi do wspólnoty DK – dajmy wyraz temu, że jest to dla nas ważne wydarzenie.

3. Prosimy o przyjazd na godz.14.10 tak, abyśmy mogli RDW zacząć zgodnie z planem.

4. Pamiętajmy przy tym o bezwzględnym przestrzeganiu zasad obowiązujących w reżimie sanitarnym na całym terenie sanktuarium – zasłonięciu ust i nosa, zachowaniu odpowiedniego dystansu społecznego oraz przekazywaniu znak pokoju w trakcie liturgii poprzez skinienie głowy (wobec osób innych niż rodzina).

5. Wszystkich, którzy tego dnia nie będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu na żywo, zachęcamy do duchowej łączności ze wspólnotą poprzez transmisję na kanale YouTube Niepokalanów-TV (https://niepokalanow.pl/sanktuarium/msze-swiete-i-nabozenstwa/modlitwa-transmisja-na-zywo).

 

Plan RDW 06.12.2020 r. Niepokalanów (14.20-15.45)

14.20 – początek transmisji: zawiązanie wspólnoty, wspólny śpiew;

14.30 ­- uroczysta Eucharystia z konferencją w ramach homilii, którą wygłosi moderator Rejonu Pruszków DK ks. Jerzy Chmielewski.

       Zaraz po Mszy świętej nastąpi uroczyste przyjęcie do Wspólnoty DK 3 nowych kręgów.

       ok.15.45 – wspólne odśpiewanie Pieśni Roku i zakończenie RDW.

Tego dnia nie będzie wspólnego Namiotu Spotkania, dzielenia w grupach ani agapy, ale zachęcamy do ich przeżycia w małżeństwach i gronie rodzinnym jako dopełnienie RDW.

Mamy nadzieję, że tego dnia - tak czy inaczej - spotkamy się wszyscy razem jako Ruch Światło – Życie.

 

W razie jakichkolwiek zmian będziemy Was na bieżąco informować, dlatego prosimy w najbliższym czasie o częste sprawdzanie skrzynki i sprawne przekazywanie informacji dalej.

Zapewniamy Was o modlitwie i sami również o nią prosimy.

 

Aneta i Przemysław Wojewódzcy (Para Rejonowa Pruszków)

oraz Katarzyna i Daniel Klonowscy (Para Rejonowa Grodzisk) wraz z księżmi-moderatorami.

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności