• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>Świadectwo, Oaza Modlitwy wspólnoty piaseczyńskiej św. Anny, Derdy, 21-22.04.2018

Derdy3Kochani,

Czuję potrzebę podzielenia się tym błogosławionym czasem OM'u, który Bóg mi ofiarował w naszej wspólnocie w Derdach.

Ostatnio trudny czas w pracy spowodował, że czekałam na ten weekend, jak na moment, w którym będę mogła zaczerpnąć świeżego powietrza. Jak zawsze moje oczekiwania były duże, natomiast Bóg przekroczył je już pierwszego dnia.

Po pierwsze - doświadczenie wspólnoty, każdego z osobna i wszystkich razem, młodzieżowej frakcji jak i ogromnej siły Domowego Kościoła, który wspierał ten czas organizacyjnie i swoją obecnością i radością twarzy swoich dzieci. To zawsze bardzo mnie umacnia.

Po drugie - doświadczenie gotowości służby we wspólnocie - niezmiennie od czterech lat buduje wiarę w moim sercu, w to, że ludzie są dobrzy, a dla Jezusa można wszystko. Ucząc się podejmować tę służbę, spotykam Boga przy zmywaniu, dotykając niesamowitych tematów i mam już ochotę tylko powiedzieć "dobrze że jesteś" tym, którzy stoją obok mnie, a Panu Bogu rzucić się na szyję i polecieć do nieba.

Po trzecie - konferencje, wspólne przeżywanie Drogi Światła, czy dzielenie się Słowem i swoimi doświadczeniami, pokazują, że prawdziwie można żyć słowem Bożym idąc za Chrystusem Zmartwychwstałym, ale także dają mi wszystkich lepiej poznać i poczuć się częścią tego błogosławionego dzieła - poczuć, że jestem naprawdę w domu.

Po czwarte - przez te wszystkie doświadczenia, Bóg objawia mi swoją miłość i przemienia moje niedoskonałe serce, powoli i cierpliwie uczy kochać Jego miłością.

Bardzo dziękuję wszystkim za obecność w tym błogosławionym czasie. Tych, którzy nie byli, zachęcam do pojechania na kolejny OM - Bóg prawdziwie przychodzi, dotyka i przemienia.

Maja

Derdy2Derdy1Derdy7Derdy4Derdy6Derdy5

Jesteś tu: