• Materiały do roku formacyjnego 2016/17:

    MIŁOSIERNI JAK OJCIEC 
    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Diecezjalny plan pracy RŚ-Ż AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

W gorące niedzielne popołudnie 28 maja 2017 roku spotkaliśmy się na spotkaniu kręgu rejonowego, w gościnnych progach parafii Św. Bartłomieja na Rybiu, gdzie proboszczem jest Opiekun duchowy rejonu Pruszków, Ksiądz Dominik Koperski. Ponieważ w tym roku upływają trzy lata naszej posługi jako pary rejonowej, spotkanie to wiązało się z wyborami. Rozpoczęliśmy Eucharystią, sprawowaną przez Księdza Dominika, w czasie której dziękowaliśmy za trzy lata naszej posługi i prosiliśmy o potrzebne łaski dla rejonu – a zwłaszcza o dobre wybory. W ostatnim okresie w rejonie Pruszków przybyło sporo kręgów (ilość na dzień wyborów to aż 30 kręgów, na dzień dzisiejszy już 31), w związku z tym zaistniała konieczność podziału naszego rejonu na dwa nowe – nowy rejon Pruszków obejmujący podrejony Pruszków-Józef, Pruszków-Kazimierz, Brwinów i Nadarzyn oraz rejon Piastów, obejmujący podrejony Piastów i Michałowice-Komorów. Tym razem spotkaliśmy się po raz ostatni w dotychczasowym składzie. W dalszej części spotkania dzieliliśmy się życiem naszych kręgów – zwłaszcza współpracą z kapłanem i zobowiązaniem dotyczącym rekolekcji – wielką radością jest duża ilość par, które zdecydowały się na uczestniczenie w tym roku w letnich rekolekcjach.

W ostatniej części spotkania – ze względu na podział rejonu na dwa nowe rejony – przeprowadzone zostały wybory dwóch nowych par rejonowych. W tajnym głosowaniu parą rejonową nowego rejonu Pruszków zostali wybrani Ewa i Krzysztof Michalakowie, a nową parą rejonową rejonu Piastów – Iwona i Wojciech Sabałowie, którzy tę posługę przyjęli. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą w intencji każdej z par rejonowych – obie pary rejonowe polecamy również modlitwie Was wszystkich.

Na zakończenie pragniemy podziękować – najpierw Panu Bogu – za otrzymane łaski w czasie trzech lat naszej posługi, za Jego prowadzenie i opiekę Bożej Opatrzności nad całym rejonem i nad nami. Dalej pragniemy podziękować tym wszystkim, bez których nasza posługa byłaby znacznie trudniejsza: duchowym opiekunom rejonu – obecnemu – Księdzu Dominikowi Koperskiemu, oraz poprzedniemu – Księdzu Tomaszowi Bieńkowskiemu, wszystkim naszym parom łącznikowym (wasze wsparcie było bezcenne), parom rejonowym, które pełniły posługę równocześnie z nami a także obu parom diecezjalnym – obecnej – Kasi i Marcinowi Piaseckim, a także poprzedniej Monice i Radkowi Galbarczykom. Na każdego z Was mogliśmy liczyć w każdej chwili naszej posługi, odbieraliście nasze telefony o najdziwniejszych porach i odpowiadaliście na najtrudniejsze pytania! Polecamy Was wszystkich opiece Pana Boga i Niepokalanej Matce Kościoła.

Sługo Boży Księże Franciszku, wstawiaj się za nami wszystkimi.

Ustępująca para rejonowa rejonu Pruszków

Anna i Piotr Zadrożni

Jesteś tu: