24 czerwca 2020 odbył się krąg rejonowy Rejonu Staromiejskiego podsumowujący formację w roku 2019/20. Gościliśmy w pięknej, dużej sali przy Katedrze Polowej. Obecni byli oprócz animatorów z rejonu, para diecezjalna - Ania i Piotr Zadrożni oraz ksiądz Paweł Witkowski - moderator diecezjalny DK.

Rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha św. Siedząc w dużym kręgu dzieliliśmy się tym, czego Pan Bóg dokonał w naszych kręgach, szczególnie doświadczeniem przeżywania wiary w rodzinie i wspólnocie w sytuacji pandemii. W większości kręgów spotkania odbywały się on-line, w kilku nie było spotkań, ale już są planowane jako spotkania rzeczywiste. W naszym rejonie małżeństwa formują się w 22 kręgach, - 16 z nich już po formacji podstawowej, ale 3 z nich z podrejonu Kana zdecydowało też ze względu na nowe małżeństwo, które doszło do kręgu, wrócić do źródeł i w tym roku sięgnęli powtórnie do 1 Roku Pracy. Poza tym mamy 4 kręgi na etapie pilotażu: w św. Krzyżu, w św. Annie, przy ul. Czarnieckiego i „młoda Kana”. W dwóch parafiach: przy Gwiaździstej oraz w Zesłaniu Ducha św. przy Broniewskiego miały ruszyć pilotaże, ze względu na koronawirusa nie ruszyły. Dziękujemy Panu Bogu za to, że są małżeństwa pragnące formować się w DK, są małżeństwa gotowe do posługi jako piloci, są kapłani gotowi służyć kręgom i są proboszczowie życzliwi nam. Tej życzliwości w tym roku doświadczaliśmy właśnie w Katedrze Polowej i w św. Krzyżu, gdzie mieliśmy RDW. Zawsze możemy na nią liczyć też w parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu, św. Jana Kantego oraz Nawiedzenia NMP na Przyrynku. Kaplani stamtąd towarzyszą nam w formacji i w dniach wspólnoty.

Tegoroczny temat „Wolni wyzwalający” był bardzo ważny, nieobojętny. Na spotkaniach kręgów i szerszych były okazje przekazu wielu informacji, dawania świadectw oraz wielu dyskusji. Wiele osób na nowo odkrywało ten temat, modlitwę Krucjaty. Dla niektórych temat nadal jest trudny. Tak może być. Tylko podjęcie Krucjaty w wolności ma sens.

Rejon Staromiejski jest młody – ma dopiero 3 lata. Mieliśmy zaszczyt być parą odpowiedzialną za niego od początku. Niestety Norbert – mój mąż – nie doczekał końca naszej posługi. Pan Bóg powołał Go do Siebie. Norbert zmarł 27.04.2020 po 2-letniej chorobie nowotworowej. Odejście Norberta ciągle pobudza mnie do refleksji, ale też do wdzięczności Panu Bogu za Niego: Norbert był gwarantem tego, że Pan Bóg był bardzo ważny w naszej rodzinie. Dzięki Niemu odkrywałam swoją kobiecość – byłam szczęśliwą żoną i matką.

W Rejonie posługiwaliśmy 3 lata z parami łącznikowymi:

Olą i Maćkiem Kobylińskimi odpowiedzialnymi za podrejon żoliborski

Elą i Czarkiem Konertami odpowiedzialnymi za podrejon śródmiejski

Kasią i Robertem Warownymi - od roku odpowiedzialnymi za podrejon Kana Galilejska (poprzednie trzy lata byliśmy z Norbertem jednocześnie odpowiedzialni za Kanę)

Nastąpił czas wzajemnych podziękowań, bo we wspólnej posłudze doświadczyliśmy wiele dobra.

Dopełnieniem dziękczynienia była wspólna Eucharystia koncelebrowana. Głównym celebransem był ks. Mateusz Gawarski – moderator Rejonu Staromiejskiego, zawsze gotowy, by nam służyć, mimo wielu obowiązków we wspólnocie akademickiej.

Ważnym punktem spotkania były wybory nowej pary rejonowej. Wcześniej wszyscy animatorzy rejonu otrzymali informacje o czterech parach kandydujących. Byli to:

Ania i Bartosz Małkowie – z kręgu przy św. Annie

Iwona i Marek Derdowie – z kręgu ze wspólnoty Kana Galilejska

Beata i Piotr Falkowscy – z kręgu z Zesłania Ducha Św. na Żoliborzu

Katarzyna i Aleksander Rzepeccy – z kręgu przy św. Stanisławie Kostka

Przed Mszą św. jeszcze raz pary te przedstawiły się osobiście. Po Mszy św., zgodnie z Zasadami DK wybory przeprowadziła para diecezjalna. Po dwóch turach głosowań nową parą odpowiedzialną za Rejon Staromiejski zostali Katarzyna i Aleksander Rzepeccy.

Życzę Kasi i Aleksandrowi w nowej posłudze doświadczania prowadzenia Bożego oraz życzliwości ludzkiej.

Ania Łukomska

2020 0624 Rzepeccy2020 0624 Derdowie2020 0624 Falkowscy2020 0624 Małkowie

 2020 0624 PR Staromiejski 12020 0624 PR Staromiejski 2

 

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności