ORAR I Roscinno 1Od 19 do 24 lutego 2017 r. odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin I stopnia w gościnnym Rościnnie. Oazę prowadził ks. moderator Tomasz Moch przy wsparciu pary moderatorskiej Joanny i Leszka Wiwałów. Posługę animatorów kręgów pełnili Anna i Norbert Łukomscy, Małgorzata i Waldemar Tatarewiczowie, Marzena i Marek Sawułowie oraz Agnieszka i Janusz Grzybowscy. Animatorami muzycznymi byli Karolina i Zbigniew Jemioło. W rekolekcjach wzięło udział 14 małżeństw z archidiecezji warszawskiej, szczecińsko-kamieńskiej i opolskiej. Z rodzicami było 27 dzieci, którymi opiekowała się Agnieszka Wójcicka wspierana przez Kamilę Kwiatkowską oraz pięcioro dzielnych piętnastolatków. Z Bożą pomocą wszyscy zmieściliśmy się w pałacu arcybiskupa gnieźnieńskiego, w którym mieści się Dom Rekolekcyjny.

W czasie Oazy staraliśmy się poznawać charyzmat Ruchu Światło-Życie i jego rodzinnej gałęzi – Domowego Kościoła. Nasłuchiwaliśmy także czy w nas brzmi i rezonuje to, co grało w duszy Sługi Bożego Franciszka Blachnickiego. Rekolekcje były objęte licznymi modlitwami wstawienniczymi, a ich moc była realnie odczuwalna w trakcie organizacji oraz przeżywania kolejnych dni Oazy. Dzięki wsparciu Ducha Świętego na rekolekcjach mogliśmy doświadczać braterskiej wspólnoty miłości.

Wielkim błogosławieństwem dla rekolekcji był ks. Tomasz, który ubogacał nas głębią wiedzy o charyzmacie ruchu. Od początku rekolekcji w szczególny sposób wybrzmiewał temat Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która choć nie jest wymogiem formalnym, to jest wpisana w nasz charyzmat. Na rekolekcjach 7 osób złożyło deklaracje KWC.

Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich uczestników, diakonię, całe wsparcie modlitewne oraz wszelkie łaski, których doświadczyliśmy na rekolekcjach.

Chwała Panu!

Joanna i Leszek Wiwałowie
para prowadząca

Świadectwo ==>>

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności