• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>RT Straszyn

Przemija postać (z grec. „schemat”) tego świata
W drugim tygodniu lipca razem z ks. Leszkiem Włodarczykiem i animatorami prowadziliśmy w Straszynie k/Gdańska rekolekcje o budowaniu jedności małżeńskiej w obszarze zarządzania finansami. Przyjazd na rekolekcje poprzedziły zadania finansowe, które uczestnicy wykonywali przez ponad cztery miesiące. Dzięki nim, w praktyce dnia codziennego, mieli okazję sprawdzać małżeńską jedność w obszarze finansów rodzinnych.

Rekolekcje w 2018 roku to nasza siódma seria RT „Jedność małżeńska a finanse” i tak jak pierwsza (w 2011 roku), prowadzona z ks. Leszkiem, z którym przed laty opracowywaliśmy koncepcję i konspekt tych rekolekcji w oparciu o tematykę kursu finansowego Crown. Bogu niech będą dzięki za dzieło, do którego nas powołał, posłał i w nim prowadzi!

W Straszynie, przez sześć dni poznawaliśmy Bożą ekonomię w odniesieniu do zarabiania, wydawania, pożyczania, dawania i oszczędzania pieniędzy oraz uczciwości. Słowo Boże i świadectwa diakonii rekolekcyjnej motywowały uczestników do porządkownia sfery finansów osobistych i rodzinnych. Małżonkowie codziennie mieli wiele okazji do skonfrontowania swoich nawyków finansowych z zasadami Bożej ekonomii, do skorzystania z narzędzi, które służą budowaniu jedności małżeńskiej. Jedną z tych okazji było codzienne zasiadanie do dialogu małżeńskiego, aby rozmawiać o priorytetach, nawykach finansowych wyniesionych z domu rodzinnego, o uczciwości, o pracy. Małżonkowie zasiadali, aby wspólnie zaplanować wydatki i cele finansowe, przebaczyć sobie zranienia i budować jedność małżeńską na trwałym fundamencie – skale, którą jest Chrystus.

Kolejną okazją do zapraszania Boga w małżeńskie sprawy finansowe była Eucharystia. Ku temu, co najważniejsze; ku Temu, który jest najważniejszy – ku Jezusowi Chrystusowi nasze serca i uwagę kierował ks. Leszek, aby JEZUS stawał się Panem, najlepszą ziemską inwestycją i błogosławionym owocem rekolekcji. Wszystkie przedpołudniowe konferencje obfitowały w mądre rady biblijne na temat zarządzania finansami, a wieczorne warsztaty pomagały sprawdzać na ile kierujemy się nimi w życiu i uczyć się jak to robić. Duch Święty poruszał serca i intelekt, jesteśmy zbudowani konkretnymi postanowieniami podjętymi przez uczestników. My również wyjechaliśmy zmotywowani do trwania w wierności Bogu w drobnych sprawach i z pomysłami do dalszej pracy na chwałę Królestwa Bożego. Jedno z małżeństw po rekolekcjach napisało, że rejestrowanie paragonów i robienie budżetu pomogło im oszacować ile pieniędzy mogą zaoszczędzić, aby mama 9-miesięcznego synka mogła dłużej zostać w domu. Inni od razu, po rekolekcjach, zaczęli edukować finansowo dzieci rozmawiając i razem z nimi czytając książkę „Sekret”, o której syn powiedział, że jest bardzo fajna i że mu się to podoba.

Rekolekcje „Jedność małżeńska a finanse” zawsze są dla nas rekolekcjami przeżyciowymi, bo słowo Boże porusza, a świadectwo animatorów motywuje do zmiany i inspiruje do podejmowania nowych działań. I tym razem otrzymaliśmy potężny zastrzyk chęci, radości i nowych pomysłów, za co z serca dziękujemy.

Wierzymy, że życie zgodne z zasadami Bożej ekonomii przynosi błogosławione owoce.
Chwała Panu!

Elżbieta i Mirosław Wrotkowie
para prowadząca

Świadectwa ==>>

Jesteś tu: