• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>

RE Popowo

W dniach od 16-18 marca 2018 r. w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas w Popowie – Letnisku odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne. Uczestniczyło w nich 16 małżeństw z archidiecezji warszawskiej.

Opiekę duszpasterską sprawował ks. Krystian Sacharczuk. Posługę animatorską pełnili: Katarzyna i Marek Korczyńscy, Paulina i Michał Kozłowscy, Małgorzata i Grzegorz Flisowie oraz Ula i Piotr Badachowie. Diakonia wychowawcza: Aneta i Krystian Tyrańscy, Joasia i Janek Łuszkiewiczowie z pomocą dwóch nastolatek, dzielnie organizowała czas dzieciom, aby rodzice mogli w spokoju i skupieniu odkrywać i zachwycać się miłością Pana Boga. Swoim czasem i talentem służył nam również Piotrek Prześlakiewicz - animator muzyczny.

Czas rekolekcji był dla nas wszystkich czasem oderwania się od codziennych spraw, mogliśmy na nowo przytulić się do naszego Najlepszego Tatusia – Boga. Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy grzesznikami i sami nie jesteśmy w stanie podźwignąć się z naszych upadków. Jest jednak Osoba – Syn Boży – Jezus Chrystus, który już odkupił nasze winy. Wystarczy tylko, że uznamy Go za naszego Pana i Zbawiciela a nasze życie nabierze sensu. Wszyscy uznaliśmy przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, że ON jest naszym PANEM i ZBAWICIELEM. W modlitwie wstawienniczej prosiliśmy o wylanie darów Ducha Świętego dla nas, naszych małżeństw i rodzin.

Wiemy, że wracając do codziennych spraw, będziemy upadać, ale nie poddajemy się zwątpieniu, bo chcemy trwać we wspólnocie – wspólnocie Domowego Kościoła.

Bogu niech będą dzięki za ten święty czas rekolekcji, który przygotował dla nas. Dziękujemy też księdzu, animatorom, diakonii wychowawczej, diakonii muzycznej i wszystkim uczestnikom.

Marta i Artur Niegrzybowscy
para prowadząca

Świadectwo ==>>

Jesteś tu: