Wadowice1

W dniach 17-23.02.2020 w Wadowicach odbyła się Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia. Do Domu Rekolekcyjnego Karmelitów Bosych w Wadowicach przybyło 18 małżeństw wraz z moderatorem księdzem Pawłem Witkowskim. Mieliśmy 12 małżeństw uczestników, 3 pary animatorskie, 2 małżeństwa odpowiedzialne za diakonię wychowawczą, 32 dzieci i sporo młodzieży do pomocy.

Jak to na ORAR II bywa, podczas konferencji, spotkań w grupach i spotkań ogólnych poznawaliśmy zagadnienia związane z powołaniem, posługą, zadaniami animatorów oraz celem, metodami pracy Domowego Kościoła. Pogodne wieczory dały nam możliwość radowania się z przebywania w gronie całej wspólnoty. Wszystkie treści i doświadczenia próbowaliśmy przemodlić i przemyśleć w obecności Jezusa na codziennym Namiocie Spotkania, Eucharystii, modlitwie małżeńskiej
i rodzinnej.

W czasie dla rodziny wędrowaliśmy po Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicznych ciekawych miejscach poznając głębiej życie i dzieło św. Jana Pawła II. Cieszyliśmy się, że w roku 100-lecia urodzin Karola Wojtyły mogliśmy być w jego rodzinnym mieście: dotknąć chrzcielnicy w kościele, gdzie był chrzczony, zwiedzać muzeum w jego dawnym mieszkaniu i przebywać w klasztorze przy sanktuarium św. Józefa, gdzie przyszły papież przyjął szkaplerz.

Nie mogło się obyć bez wadowickich kremówek. W wielu kawiarniach przy rynku w Wadowicach, zaraz po obiedzie, można było spotkać jakąś rekolekcyjną rodzinę :)

Radosne okrzyki i uśmiechy świadczyły, że z rekolekcji bardzo zadowolone były również dzieci i młodzież, które cieszyły się z zajęć przygotowanych i prowadzonych przez Diakonię Wychowawczą.

Był to dobrze przeżyty czas zarówno dla uczestników jak i dla całej diakonii rekolekcyjnej. Cieszymy się z tej Oazy - przede wszystkim z umocnienia relacji z Jezusem i współmałżonkiem. Wyjechaliśmy z wieloma postanowieniami dotyczącymi bycia animatorem wobec współmałżonka, w rodzinie, w kręgu i wszędzie tam, gdzie jesteśmy obecni.

Bogu niech będą dzięki!

Kasia i Marcin Piaseccy
para prowadząca

Świadectwa ==>>

Wadowice3Wadowice2Wadowice4

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności