• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>Świadectwa, RT Jedność małżeńska a finanse, Straszyn, 8-15.07.2018, ks. moderator Leszek Włodarczyk, para prowadząca Elżbieta i Mirosław Wrotkowie

W dniach 8-15.07.2018 roku uczestniczyliśmy w rekolekcjach tematycznych „Jedność małżeńska a finanse”. Treści przekazane nam przez prowadzących oraz animatorów, ich przykład życia oraz biblijne wskazówki na temat zarządzania finansami uzmysłowiły nam, że nie jesteśmy właścicielami dóbr, którymi dysponujemy, a ich zarządcami. Uznaliśmy, że powinniśmy dobrze wywiązywać się z zarządu i nie przywiązywać się do tego, co dał nam Bóg. Historie biblijne ukazane w serii filmów pt. „Boże rozwiązania” pomagały zapamiętać przewodnią myśl dnia.
Były to nasze pierwsze rekolekcje, na których dzieci miały swoją formację. Poznały lekcję „trzech słoików” i gdy po rekolekcjach przez kolejny tydzień byliśmy nad morzem, nie rozpaczały, że nie mają pamiątki znad morza. Podobnie jak my, dzieci również zauważyły, że potrzeba to nie zachcianka, bez pewnych rzeczy można się obyć. Iza bardzo polubiła ciocię Martę, wciąż ją wspomina ;)
Rejestrowanie paragonów i robienie budżetu pomogło nam oszacować ile pieniędzy możemy zaoszczędzić, abym dłużej mogła zostać w domu z naszym 9-miesięcznym synkiem. Podczas pogodnego wieczoru przy grillu, tańcząc poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz" poczuliśmy się jak w dniu naszego ślubu, a w tym roku obchodzimy 10-tą rocznicę ślubu.

Pan Bóg udzielił nam wielu łask, również po rekolekcjach i za to Chwała Panu!

Marta i Janusz

-----


Dziękujemy Bogu za dar uczestniczenia w rekolekcjach „Jedność małżeńska a finanse”. Wprowadziliśmy planowanie budżetu, notujemy nasze wydatki i przychody, przeznaczamy je na określone cele, zaczynamy żyć kontrolując nasze finanse i od razu, po rekolekcjach zaczęliśmy edukować finansowo dzieci rozmawiając i razem czytając z nimi książkę „Sekret”, o której nasz syn powiedział, że jest bardzo fajna i podoba mu się to.
Mamy nadzieję, że ze wsparciem modlitewnym wystarczy nam wytrwałości i konsekwencji w obranym działaniu, że przyniesie to błogosławione owoce w naszym małżeńskim i rodzinnym życiu, o co pokornie prosimy Boga, naszego najlepszego Ojca.

Owoce rekolekcji przyjdą na pewno w czasie, który zna tylko Bóg, a dziś są już pierwsze symptomy dobra, bo odkryliśmy to, co robiliśmy niewłaściwie i co chcielibyśmy zmienić w naszym życiu prosząc o łaskę Boga, bez którego nic nie możemy uczynić: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia".

Bogna i Piotr

Jesteś tu: