Świadectwa, ORAR I Bystra Podhalańska, 8-14.02.2020, moderator - ks. Tomasz Moch, para prowadząca - Elżbieta i Cezary Konertowie

Przyjechaliśmy trochę spóźnieni i trochę zmęczeni
drogą daleką ze znakiem zapytania.
Wyjeżdżamy nakarmieni Słowem Bożym,
napełnieni Duchem,
radością poznania braci i samych siebie.
Jest nas tyle samo,
co na początku, a jakby
trochę więcej.

Jola i Andrzej Prokop (diec. kielecka)
-----

Chrystus Sługa. Służba. Nowy Człowiek. Wolność. Odpowiedzialność. Miłość. Słowa te tak ogólne i jednocześnie precyzyjne najlepiej opisują rzeczywistość tych kilku dni na ORAR I. Bogactwo treści, bogactwo liturgii, bogactwo symboliki, bogactwo ośrodka, bogactwo osób. Te wszystkie czynniki składają się – niczym mozaika – w jedną spójną całość po brzegi wypełnioną Chrystusem. Czas Słowa, czas łaski, czas miłosierdzia i czas przemiany. Po ludzku to tylko kilka dni, ale dla mojego serca i duszy lata świetlne. 
Jezus dotykał mnie na wiele sposobów. Duch Święty przychodził w licznych powiewach. Bóg Ojciec przytulał z czułością, a Maryja przyglądała się z matczyną wyrozumiałością. 
Jezus żyje. Duch Święty działa. Bóg Ojciec jest szczęśliwy, jest pełnią Szczęścia. Niepokalana Matka Kościoła czuwa i troszczy się o to niezwykłe dziełko DK i każdą osobę, która się w nią zaangażuje.

Chwała Panu!

Anna i Bartek Tabędzcy (diec. warszawska)
-----

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności