Grafika Kongres Małżeństw

W dniach 3-4.X.2015 r. odbędzie się w Warszawie Kongres Małżeństw.

Jego organizatorem jest parafia Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie, przy współpracy Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie, Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie, oraz wspólnoty Płomień Ducha, działającej w ramach Odnowy w Duchu Świętym.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Ks. Kard. Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski.

Kongres jest otwarty dla szerokiego kręgu małżeństw, osób przygotowujących się do małżeństwa, a także par żyjących w związkach niesakramentalnych.

Miejscem Kongresu jest parafia Ofiarowania Pańskiego, przy ul. Stryjeńskich 21, Ursynów-Natolin.

Konferencje i warsztaty prowadzą terapeuci znanej warszawskiej Pracowni Dialogu, duszpasterze rodzin oraz prowadzący rekolekcje w ramach Stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie.

Jako myśl przewodnia Kongresu wybrane zostały słowa Chrystusa: Trwajcie w miłości Mojej (J 15, 9b)

 

PROGRAM KONGRESU

Sobota 3.X:

10.00 – Inauguracja Kongresu, ks. Edward Nowakowski, proboszcz parafii Ofiarowania Pańskiego, ks. Dominik Koperski – diecezjalny duszpasterz rodzin Archidiecezji Warszawskiej;
10.15 – „Życie duchowe w małżeństwie i rodzinie” – Małgorzata i Paweł Świdzińscy oraz o. Mirosław Pilśniak OP, konferencja i czas na spotkania indywidualne;
11.15 – „Fazy życia małżeńskiego” – Katarzyna Semczuk-Dembek, konferencja i czas na spotkania indywidualne;
13.00 – 15.00 – Przerwa;
15.00 – Warsztaty dla małżeństw i par planujących małżeństwo „Jak ze sobą rozmawiać, żeby się lepiej rozumieć?” – Irena i Jerzy Grzybowscy, Urszula i Piotr Kowalczykowie (Sala Kolumnowa Domu Parafialnego);
17.00 – „Pan Bóg kocha także tych, którzy mają skomplikowaną sytuację…” – o. Dariusz Kantypowicz OP, konferencja i spotkania indywidualne (na terenie kościoła)
18.00 – Msza Święta podsumowująca dzień kongresowy z konferencją „Jak budować więź z małżeństwie i rodzinie?” Jerzego Grzybowskiego;
19.00 – Msza Święta z konferencją Jerzego Grzybowskiego na temat relacji w małżeństwie i rodzinie, a następnie modlitwa różańcowa w intencji małżonków i narzeczonych.

Niedziela 4.X:

11.00 – Uroczysta Msza Święta Kongresu, Mszy św. przewodniczy i homilię głosi Ks. Bp Rafał Markowski. Homilie w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 8.00, 9.30, 18.00 i 20.00 głoszą m.in. Ks. prof. dr hab. Robert Skrzypczak oraz Ks. Dominik Koperski, duszpasterz rodzin Archidiecezji Warszawskiej.

W czasie Kongresu czynne będzie stoisko z publikacjami o tematyce małżeńskiej i rodzinnej.

Kongres w Parafii Ofiarowania Pańskiego będzie okazją nie tylko do wysłuchania prelekcji, ale i do rozmów z doświadczonymi duszpasterzami, terapeutami i prowadzącymi rekolekcje małżeńskie. Intencją organizatorów jest, by w Kongresie wzięły udział małżeństwa, które pragną, by ich miłość rozwijała się i rozpromieniała ich rodziny.


Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności