Marsz ŚŻ 2017 logoDrodzy,

ulicami Warszawy, 2 kwietnia br. przejdzie XII Marsz Świętości Życia pod hasłem ,,Tak dla życia”. Jego organizatorami są Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko-Praska. W jego organizację corocznie angażują się szkoły, ruchy i stowarzyszenia małżeńsko-rodzinne m.in. Domowy Kościół oraz organizacje, których celem działania jest ochrona życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz poprzedzi Msza św. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela o godz. 11.00. Po jej zakończeniu zaplanowany jest program dla rodzin, który przygotuje i wyjaśni dzieciom wydarzenie, w którym uczestniczą. Następnie wraz z ks. Kardynałem Kazimierzem Nyczem przejdziemy pod Kolumnę Zygmunta i tam połączymy się z marszem, który przyjdzie z diecezji warszawsko-praskiej. Po uformowaniu szyku marszu przejdziemy Krakowskim Przedmieściem do Bazyliki Świętego Krzyża i tam nastąpi zakończenie.

Przy Kolumnie Zygmunta od godz. 12.00 będzie trwała zbiórka pieluch, mleka i artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach w ramach akcji ,,Pielucha dla malucha”. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę akcję. Artykuły można przekazać podczas marszu przy Kolumnie Zygmunta (będzie stał oznakowany samochód) lub dostarczyć bezpośrednio do Domu Samotnej Matki w Chyliczkach po skontaktowaniu się z ks. Marcinem Szczerbińskim, nr telefonu 501 928 633.

Zapraszamy Was serdecznie na to wydarzenie i prosimy o jak najliczniejsze przybycie abyśmy razem mogli pokazać, że jesteśmy za życiem każdego człowieka.

 

Katarzyna i Marcin Piaseccy

para diecezjalna DK AW

 

Marsz ŚŻ 2017 plakat jpg

Jesteś tu: