WDDW2017 23Wspólnota Ruchu Światło-Życie archidiecezji warszawskiej zgromadziła się licznie w niedzielę 11 czerwca, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, na Przedwakacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty. Spotkanie to miało miejsce w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej w Milanówku, który jak co roku przywitał nas piękną, wakacyjną pogodą. DDW to czas, podczas którego zawsze panuje wielka radość i wyczuwa się już przedrekolekcyjne oczekiwanie – za chwilę wakacje i pierwsze turnusy oazowe: Oaz Dzieci Bożych, Oaz Nowej Drogi, Oaz Nowego Życia, Oaz Rodzin i rekolekcji tematycznych dla małżonków. Były więc żywiołowe powitania i mnóstwo uścisków, ale przede wszystkim modlitewne skupienie. Podczas zawiązania wspólnoty, które poprowadził ksiądz moderator Marcin Loretz oraz wspólnota z Piaseczna wspierana przez licznie zgromadzoną scholę dziękowaliśmy Dobremu Bogu za mijający rok formacyjny i modliliśmy się w intencji nadchodzących rekolekcji. Prosiliśmy Pana o opiekę nad nami, aby tegoroczne rekolekcje przyniosły jak największe owoce. Wiele miejsca w modlitwie poświęciliśmy także wołaniu o brakujących na rekolekcjach kapłanów, moderatorów i animatorów, bo żniwo wielkie, a robotników mało.

Eucharystia była Mszą Święta prymicyjną, ponieważ przewodniczył Jej, ku naszej wielkiej radości, neoprezbiter - ksiądz Paweł Korbin. Mszę koncelebrowało także 12 księży moderatorów, m.in. ks. Marcin Loretz, ks. Andrzej Pawlak oraz z ks. Jan Mężyński, który zawsze z życzliwością udziela gościny Ruchowi Światło-Życie na terenie swojej parafii. Ksiądz Paweł wzywał nas do modlitwy o odnowę w Duchu Świętym dla całego Ruchu. W homilii ksiądz Grzegorz Demczyszak mówił o tym jak trudno jest pojąć i uznać tajemnice Trójcy Świętej, a tajemnicy tej nie można pojąć bez ogromnej pokory i wiary. Ksiądz Grzegorz zwrócił się także w kilku słowach do księdza Pawła, który po Eucharystii udzielił zebranym szczególnego błogosławieństwa.

Ostatnią częścią PDDW były spotkania w grupach rekolekcyjnych. Jak co roku przed kościołem spotkali się uczestnicy rekolekcji Domowego Kościoła, na poszczególne oazy przypadało miejsce pod jednym przęsłem płotu, a i pod sosnami też było gęsto. W osobnej grupie mogły spotkać się także małżeństwa wyjeżdzające na rekolekcje DK z innymi diecezjami. Radość ogromna, że tak licznie weźmiemy udział w rekolekcjach. Oazy młodzieżowe, równie liczne, miały spotkania w lasku. Brak słów, aby oddać atmosferę tych spotkań – wielka radość i oczekiwanie na wspólne wyjazdy i przeżycia rekolekcyjne!

Z serca dziękujemy za przybycie na przedwakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty i modlitwę.
Mariola i Jurek Wrochna

 WDDW2017 14

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Macieja Loretza

 

Jesteś tu: