• Materiały do roku formacyjnego 2019/20

    "WOLNI I WYZWALAJĄCY"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>> 
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż ==>>

 

chskDrodzy,

zamieszczamy poniżej List do księży Moderatorów kręgów DK AW napisany przez ks. Andrzeja Pawlaka, moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji.

List ten zawiera zaproszenie na spotkanie dla kapłanów - opiekunów duchowych kręgów Domowego Kościoła, które poprowadzi ks. Andrzej.

Z uwagi na bliski termin spotkania – koniec września, bardzo prosimy pary animatorskie kręgów o PILNE przekazanie Listu Waszym księżom opiekunom oraz o indywidualne zaproszenie kapłanów na to spotkanie w jednym z dwóch zaproponowanych terminów.

List najlepiej wydrukować i wręczyć swojemu księdzu osobiście wraz z gorącą zachętą do udziału w tym bardzo cennym i ciekawym spotkaniu.

List do Moderatorów DK AW do pobrania w formacie pdf =>>

My również dołączamy się do zaproszenia i z góry dziękujemy za pośrednictwo w przekazaniu Listu.

Pozdrawiamy w Panu, z nadzieją na liczny udział kapłanów w spotkaniu z księdzem moderatorem.

Katarzyna i Marcin Piaseccy

para diecezjalna DK AW

*******************************************************************************************************************************************************************

 

znak DKDomowy Kościół

gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie

Archidiecezji Warszawskiej

Warszawa, dn. 12.09.2017

 

Drodzy Moderatorzy kręgów Domowego Kościoła

Rozpoczął się kolejny rok formacyjny. Na jego progu chcę podziękować Wam za Waszą posługę małżeństwom w ramach kręgów Domowego Kościoła. Jest to posługa niezmiernie ważna dla małżeństw, które często dają temu wyraz w rozmowach ze mną. Obecność kapłana na spotkaniu jest dla nich ważnym znakiem obecności Chrystusa i daje pewność, że wszystko odbywa się w jedności ze wspólnotą Kościoła. Również posługa kapłana poza spotkaniem w kręgu zwłaszcza w sakramencie pokuty i pojednania jest nieocenioną pomocą w realizacji powołania małżeńskiego i rodzicielskiego. Dziękuję Wam za tę posługę. Myślę, że jest ona także dla Was ubogacająca.


Zapraszam na spotkanie, gdzie podzielimy się naszymi doświadczeniami w pracy z małżeństwami i rodzinami oraz posłuchamy, czego oczekują małżeństwa od kapłana. Zapraszam tych, którzy mają już doświadczenie pracy z kręgami oraz tych, którzy zaczynają pracę z Domowym Kościołem.. Spotkanie odbędzie w dwóch terminach i dwóch miejscach. Proszę wybrać to, które bardziej pasuje ze względu na dzień lub miejsce. Jedno spotkanie odbędzie się 25 września (poniedziałek) o godzinie 19.30 na plebanii w Parafii św. Jakuba na pl. Narutowicza (dom na lewo od kościoła, można wjechać samochodem na teren kościelny), drugie 27 września (środa) o godzinie 19.30 na plebani w Parafii św. Józefa w Józefosławiu ul. Ogrodowa 3 (wjazd bramą na prawo od kościoła). Każdy niech wybierze jeden z tych terminów, który bardziej mu odpowiada.


Oczekując na wspólne spotkanie pozdrawiam każdego z Was bardzo serdecznie.


Ks. Andrzej Pawlak

Moderator Diecezjalny
Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie
Archidiecezji Warszawskiej

Jesteś tu: