• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>

Rekolekcje DKAWDrogie małżeństwa Domowego Koscioła Ruchu Światło-Życie AW,

informujemy, że w wakacje 2018 odbędą się rekolekcje OR I st, II st, III st, a także krótsze rekolekcje formacyjne ORAR I i II, ORAE oraz rekolekcje tematyczne. 

Ze względu na trwający okres ferii zimowych, umieszczamy na razie jedynie informację o rodzaju i terminie poszczególnych rekolekcji. Obecnie otwarte są zapisy tylko na dwa rodzaje rekolekcji: OR III w Rzymie oraz na rekolekcje tematyczne "Jedność małżeńska a finanse". Zgłoszenia na pozostałe rekolekcje zostaną uruchomione po feriach, w dniu 30.01.2018 r. 

Pełen wykaz rekolekcji organizowanych w tegorczne wakacje wraz z ich terminami znajduje się w zakładce Rekolekcje>Rekolekcje wakacyjne  ==>>

Zgłoszenia na rekolekcje, dla których zapisy zostały już otwarte, odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.warszawa.oaza.pl/dk w zakładce Rekolekcje>Zapisy>Rekolekcje formacyjne ==>> (zaznaczono to także przy konkretnych rekolekcjach w wykazie). Zachęcamy by dla tych rekolekcji przed dokonaniem zapisu on-line, skontaktować się z parą prowadzącą i zapytać o szczegóły.

Jednocześnie zachęcamy do rozeznania, wśród wszystkich małżeństw, wyjazdu na rekolekcje do posługi w diakonii wychowawczej lub muzycznej. Zapewne wielu z nas podczas przeżywania swoich rekolekcji, korzystało z pomocy osób posługujacych w tych diakoniach. Dzięki nim mogliśmy dobrze przeżyć nasze rekolekcje. Roważcie czy tym razem to Wy moglibyście służyć innym, bo bez tej wzajemnej służby trudno przeprowadzić rekolekcje. W tej sprawie prosimy kontaktować się z odpowiedzialnymi poszczególnych diakonii:
Diakonia Wychowawcza - Aneta i Krystian Tyrańscy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Diakonia Muzyczna - Joanna i Łukasz Gutowscy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Z Panem Bogiem,

Kasia i Marcin Piaseccy                            ks. Andrzej Pawlak
      para diecezjalna DK AW                   moderator diecezjalny DK AW
 oraz
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK AW

 

 

Wiemy z doświadczenia, że z uczestnictwem w oazach łączy się prawie zawsze rozbudzenie życia nowego. Oaza jest właściwą oazą, czyli miejscem rozkwitu, rozwoju życia Bożego w tych konkretnych ludziach, którzy w niej uczestniczą.” (ks. Franciszek Blachnicki)

Ruch Światło-Życie i jego rodzinna część - Domowy Kościół, rozpoczął się od oazy rekolekcyjnej. To właśnie ta forma rekolekcji jest jego podstawową metodą formacyjną. Jak twierdził ks. Franciszek Blachnicki „oazy rodzin stały się więc metodą wprowadzania coraz to nowych rodzin do Domowego Kościoła”. Dziś doświadczenie wielu małżeństw wskazuje, że to właśnie wyjazd na oazę otworzył im oczy na to, czym Ruch Światło-Życie tak naprawdę jest, jaki jest jego cel i ile dobra może zyskać ich małżeństwo i rodzina korzystając z opracowanego przez ks. Franciszka programu formacyjnego. Ponieważ „zasadniczą metodą ruchu, a zarazem pomocą dla wspólnot rodzinnych są 15-dniowe rekolekcje w okresie wakacyjnym” zachęcamy do podjęcia tego wyzwania i skorzystania z przygotowanych przez naszą diecezję oaz rodzin.

W tym roku także, jak to ma miejsce od wielu lat, oddajemy Wam do wyboru rekolekcje OR I st, II st, III st, a także krótsze rekolekcje formacyjne i tematyczne. Wymogi wyjazdu na poszczególne rekolekcje ujęliśmy w tabeli – wykaz rekolekcji. Prosimy zapoznajcie się z nimi i weźcie pod uwagę, że rekolekcje tematyczne są dopełnieniem formacji podstawowej, a nie jej elementem.

Przy wyborze rekolekcji weźcie też pod uwagę treści z listu kręgu centralnego poświęconego drodze formacji w DK. List kręgu centralnego na rok 2011/12 ==>

W przypadku wątpliwości na jakie rekolekcje teraz pojechać - poproście o radę swoją parę rejonową.

Po raz pierwszy pragniemy zorganizować rekolekcje dla małżeństw w wieku dojrzałym/starszym. Rozejrzyjcie się wokół siebie, może będziecie mogli zaproponować takie rekolekcje zaprzyjaźnionym kręgom z Waszego otoczenia. Zwróćcie uwagę również, że na OR III st organizowaną w Krakowie, mogą się wybrać małżonkowie ze swoimi dziećmi. W przyszłym roku natomiast planujemy organizację III st w Rzymie i będzie to wyjazd bez dzieci.

Informacje dotyczące wszystkich rekolekcji (prowadzący, termin, miejsce, wymagania formacyjne, kontakty) znajdziecie w wykazie wakacyjnych rekolekcji formacyjnych 2017 ==>>

Prosimy, aby decyzji o wyjeździe na rekolekcje nie odkładać do ostatniej chwili (za miesiąc niewykorzystane miejsca trafią na krajowy wykaz rekolekcji) i jednocześnie bardzo zachęcamy, aby przed dokonaniem zapisu on-line na wybrane rekolekcje, skontaktować się z parą prowadzącą i zapytać o szczegóły rekolekcyjne. 

Zapisy na rekolekcje odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.warszawa.oaza.pl/dk w zakładceRekolekcje>Zapisy>Rekolekcje formacyjne ==>>.

Dla rodzin, które z poważnych przyczyn finansowych wstrzymują się z podjęciem decyzji o wyjeździe na rekolekcje, istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu – należy zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem swojej pary rejonowej, przesyłając formularz o dofinansowaniu, który można znaleźć w zakładce Rekolekcje>Dokumenty ==>>.

Bardzo serdecznie zapraszamy!


Polecamy dobremu Bogu i opiece Maryi, Niepokalanej Matki Kościoła, księży moderatorów, pary prowadzące, diakonie rekolekcyjne, wszystkich uczestników i życząc nam wszystkim owocnego przeżycia rekolekcji.

Księże Franciszku, wstawiaj się za nami!

Z Panem Bogiem,

                                         Kasia i Marcin Piaseccy                            ks. Andrzej Pawlak
                                        para diecezjalna DK AW                   moderator diecezjalny DK AW
                                                                                           oraz
                                                                   Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK AW

 

Jesteś tu: