• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>2017 02 18

Korzystając z gościnności parafii pw. Św. Szczepana w Raszynie w sobotę 3 lutego spotkaliśmy się na Kręgu Diecezjalnym. W spotkaniu z Parą Diecezjalną i ks. Moderatorem Domowego Kościoła wzięły udział pary rejonowe naszej diecezji. Obecne też było małżeństwo pełniące posługę skarbników Domowego Kościoła.


Każda z par obecnych na spotkaniu podzieliła się doświadczeniem, którego w szczególny sposób pozwolił nam doświadczyć Bóg poprzez naszą posługę  w ostatnim czasie. Daliśmy też świadectwo w jaki sposób jako pary odpowiedzialne za powierzone nam małżeństwa staramy się pomagać im w duchowym wzroście i podejmowaniu formacji. Para Diecezjalna przedstawiła relację z ogólnopolskiego spotkania  odpowiedzialnych DK, której nasza diecezja była gospodarzem.


Małżeństwo odpowiedzialne za finanse Domowego Kościoła w naszej diecezji przedstawiło zebranym sprawozdanie ze sposobu prowadzenia finansów DK AW. Byliśmy zbudowani starannością i dbałością o szczegóły z jaką nasi Skarbnicy podchodzą do składek i wydatków naszej Wspólnoty. Przedstawili oni szczegółowo na co przeznaczone są składki oraz przekazali prośbę byśmy dali świadectwo o tym, że jest to ważny dar jaki możemy ofiarować bliźnim. Dzięki hojności całej Wspólnoty staramy się by problem finansowy nie był przeszkodą w uczestniczeniu w rekolekcjach i każdy mógł cieszyć się bogactwem jakie z nich wypływa.


Podczas spotkania podzieliliśmy się w małych grupach Słowem Bożym i poleciliśmy wszystkie intencje,  jakie przynieśliśmy ze sobą w sercach, poprzez zwrócenie się do Pana Jezusa w modlitwie różańcowej.
Na koniec omówiliśmy najważniejsze wydarzenia, które nas czekają. Kasia i Marcin zaprosili wszystkich do czynnego włączenia się w ich organizację i uczestnictwa.


Lidia i Janusz Białeccy
para rejonowa Rejonu Ursynów

Jesteś tu: