• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>> 

chsk

Drodzy,

w Domowym Kościele gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie kapłani są nieodzownymi osobami towarzyszącymi nam małżeństwom podążającym za Jezusem. Posługują na rekolekcjach wakacyjnych i śródrocznych, działają w diakoniach, pełnią funkcje moderatorów odpowiedzialnych za różne gałęzie i struktury naszego Ruchu, a także są duchowymi opiekunami naszych kręgów. Chcemy podkreślić, że mamy doświadczenie spotykania na swojej drodze życia bardzo dobrych i uczciwych kapłanów, wiernych swojemu powołaniu i służących nam nie tylko sakramentami ale pomocą oraz radą w różnych życiowych sprawach. Cieszymy się, że każdego roku taka duża liczba księży podejmuje różne działania wspólnie z małżeństwami z DK AW. Dziękujemy, że są z nami i my także chcemy z nimi być, bo razem tworzymy Kościół – Żywą Wspólnotę.

Zamieszczamy poniżej List do księży Moderatorów kręgów DK AW napisany przez ks. Andrzeja Pawlaka, moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji.

List ten zawiera zaproszenie na spotkanie dla kapłanów - opiekunów duchowych kręgów Domowego Kościoła, które poprowadzi ks. Andrzej.

Bardzo prosimy pary animatorskie kręgów o PILNE przekazanie Listu Waszym księżom opiekunom oraz o indywidualne zaproszenie kapłanów na to spotkanie w jednym z dwóch zaproponowanych terminów.

List najlepiej wydrukować i wręczyć swojemu księdzu osobiście wraz z gorącą zachętą do udziału w tym bardzo cennym i ciekawym spotkaniu.

List do Moderatorów DK AW do pobrania w formacie pdf =>>

My również dołączamy się do zaproszenia i z góry dziękujemy za pośrednictwo w przekazaniu Listu.

Pozdrawiamy w Panu, z nadzieją na liczny udział kapłanów w spotkaniu z księdzem moderatorem.

Katarzyna i Marcin Piaseccy

para diecezjalna DK AW

*******************************************************************************************************************************************************************

 

znak DKDomowy Kościół

gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie

Archidiecezji Warszawskiej

Warszawa, dn 02.10.2018

 

Drodzy Moderatorzy kręgów Domowego Kościoła

Rozpoczął się kolejny rok formacyjny. Na jego progu chcę podziękować Wam za Waszą posługę małżeństwom w ramach kręgów Domowego Kościoła. Jest to posługa niezmiernie ważna dla małżeństw, które często dają temu wyraz w rozmowach ze mną. Obecność kapłana na spotkaniu jest dla nich ważnym znakiem obecności Chrystusa i daje pewność, że wszystko odbywa się w jedności ze wspólnotą Kościoła. Również posługa kapłana poza spotkaniem w kręgu zwłaszcza w sakramencie pokuty i pojednania jest nieocenioną pomocą w realizacji powołania małżeńskiego i rodzicielskiego. Dziękuję Wam za tę posługę. Myślę, że jest ona także dla Was ubogacająca.


Zapraszam na spotkanie, gdzie podzielimy się naszymi doświadczeniami w pracy z małżeństwami i rodzinami oraz posłuchamy, czego oczekują małżeństwa od kapłana. Zapraszam tych, którzy mają już doświadczenie pracy z kręgami oraz tych, którzy zaczynają pracę z Domowym Kościołem.. Spotkanie odbędzie w dwóch terminach i dwóch miejscach. Proszę wybrać to, które bardziej pasuje ze względu na dzień lub miejsce. Jedno spotkanie odbędzie się 9 października (wtorek) o godzinie 19.30 na plebanii w Parafii św. Jakuba na pl. Narutowicza (dom na lewo od kościoła, można wjechać samochodem na teren kościelny), drugie 10 października (środa) o godzinie 19.30 na plebanii w Parafii św. Józefa w Józefosławiu ul. Ogrodowa 3 (wjazd bramą na prawo od kościoła). Każdy niech wybierze jeden z tych terminów, który bardziej mu odpowiada.


Oczekując na wspólne spotkanie pozdrawiam każdego z Was bardzo serdecznie.


Ks. Andrzej Pawlak

Moderator Diecezjalny
Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie
Archidiecezji Warszawskiej

Jesteś tu: