• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>

San Giovanni Laterano Rome 400Kochani, 

zachęcamy wszystkie małżeństwa Domowego Kościoła, aby nie przystawać na drodze formacyjnej. Jednym z ważniejszych etapów formacji podstawowej jest udział w rekolekcjach III stopnia. W przyszłym roku organizujemy je w Rzymie, tam gdzie odbyła się pierwsza „Trójka” i tam, gdzie bije serce naszego chrześcijaństwa.

Rekolekcje III stopnia powinny być początkiem pełnego zaangażowania w Kościele. Dlatego warto je przeżyć w Rzymie, żeby osobiście dotknąć, doświadczyć jak wielką cenę zapłacili Ci, dzięki którym możemy dziś swobodnie uczestniczyć we Mszy św., a nasza miłość małżeńska może czerpać z Miłości Bożej. Jak wiele może zdziałać nasze niewielkie, ale pełne oddanie Chrystusowi, można będzie zrozumieć patrząc w podziemiach Bazyliki św. Piotra na maleńką kolumienkę Jego grobu. Rzym pełen jest takich znaków i świadectw, które pomogą nam przejść od przyglądania się Kościołowi i krytykowania go, bądź podziwiania - do konkretnego działania.

Rekolekcje odbędą się w dniach 2-18.08.2019.
Poprowadzą je ks. Stanisław Adamiak oraz Iza i Wicek Pipkowie.
Dane kontaktowe można znaleźć w zakładce Rekolekcje > Rekolekcje wakacyjne  
natomiast zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez wypełnienie formularza on-line na stronie DK AW ==>>

Zapisy dla małżeństw (po formacji OR I, OR II, ORAR I, ORAR II) tylko dla naszej diecezji będziemy prowadzili do 04.11.2018. Po tym terminie - jeśli będą jeszcze wolne miejsca – udostępnimy zapisy osobom z innych diecezji. 

Ze względów formacyjnych i logistycznych uczestniczymy w tych rekolekcjach samymi małżeństwami, bez dzieci. Wierzymy mocno, że tylko takie rozwiązanie pomoże nam wejść głęboko w tematy rekolekcyjne, odpowiednio rozłożyć siły, by realizować program i w pełni skorzystać z zaplanowanego daru. Możliwe, że rekolekcje odbędą się wraz z grupą młodzieży, która w ramach własnej formacji przyjedzie na III stopień do Rzymu.

Zapraszamy do przemyślenia, przedialogowania i przemodlenia Waszego udziału w tej Oazie. Niech Wasze decyzje będą podjęte na chwałę Bożą.
W tematach związanych z tymi rekolekcjami prosimy o kontakt z parą prowadzącą Izą i Wickiem lub z Diakonią Oaz Rekolekcyjnych DK.

 

          Katarzyna i Marcin Piaseccy 
para diecezjalna 

wraz z Izą i Wickiem Pipkami oraz Diakonią Oaz Rekolekcyjnych DK AW

 

                                                                                        

Jesteś tu: