• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>

DWAID 2018 1
W dniu 20.10.2018 r. odbył się Dzień Wspólnoty Animatorów i Diakonii w Piasecznie w parafii św. Anny, którego tematem była: „Posługa w Ruchu Światło-Życie jako powołanie”.

Każdy zaproszony mógł przeżyć czas modlitwy we wspólnocie, spotkanie z Bogiem w Eucharystii i w drugim człowieku, a także uczestniczyć w konferencji oraz spotkaniu rejonu. Dla animatorów DK, którzy pierwszy raz są animatorami odbyło się spotkanie warsztatowe.

Dla tego dnia wspólnoty bardzo adekwatnym były słowa czytania z dnia: „Niech da wam światłe oczy dla waszego serca, tak abyście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania…” EF 1,18a
Byśmy mogli odkryć czym jest powołanie potrzebujemy prosić Ducha św. o światło rozumu, światło sumienia, światło słowa Bożego, światło Chrystusa jako wzoru osobowego i światło Kościoła.
Wszystko te treści zawarte zostały w konferencji wygłoszonej przez Irenę m.in. na podstawie nauczania ks. Wojciecha Danielskiego, którego teksty inspirują do szukania swojego powołania szeroko rozumianego. Po-wołania po-wołaniu przez Pana. Jezus jest w centrum tego wezwania. W rozeznawaniu wszelkich posług, także posług w Ruchu.

W intencji rozważanych spraw z tego dnia wspólnym śpiewem prosiliśmy:

„Jezu stwórz we mnie serce młode
Jezu wezwij mnie dziś po imieniu
Jezu pokaż mi dobrą drogę
Uczyń ze mnie nowego człowieka.”


W trakcie spotkania była także prośba by wszyscy członkowie DK podjęli modlitwę za kapłanów i wszystkie osoby konsekrowane, posługujących w Ruchu i całym Kościele. Wszyscy oni "wyszli z rodzin" i także do rodzin są posłani, a naszą powinnością jest otaczać modlitwą siostry i braci we wspólnocie.

Bóg zapłać za Dzień Wspólnoty
Emilia i Paweł
rejon Ursus

 

Modlitwa za kapłana sluga

Panie Jezu, Ty jesteś jedynym i wiecznym kapłanem. Apostołom swoim kazałeś, aby na całym świecie głosili Ewangelię, aby rozgrzeszali, aby składając Ofiarę opowiadali śmierć Twoją, aż przyjdziesz. Dziękuję Ci za naszego kapłana. On mówi, tak jak Ty, że my jesteśmy dla niego matką, ojcem, braćmi i siostrami. Wiem , Panie jak kochasz swoich kapłanów. Niech On będzie kapłanem według Twego Serca. Niech będzie mądry i święty. A za to że nam głosi Twoją naukę, że w Twoim imieniu nam przebacza, że rozdaje nam Twoje Ciało, przytul go z miłością jak Jana do swego serca. My zaś podtrzymamy w modlitwie jego ręce.

 

 

Jesteś tu: