• Materiały do roku formacyjnego 2018/19

    "MŁODZI W KOŚCIELE"


    LIST Kręgu Centralnego ==>>
    Diecezjalny plan pracy DK AW ==>>
    Kalendarz pracy rocznej RŚ-Ż - ==>>Rekolekcje DKAW„Wiemy z doświadczenia, że z uczestnictwem w oazach łączy się prawie zawsze rozbudzenie życia nowego. Oaza jest właściwą oazą, czyli miejscem rozkwitu, rozwoju życia Bożego w tych konkretnych ludziach, którzy w niej uczestniczą.” (ks. Franciszek Blachnicki)

Ruch Światło-Życie i jego rodzinna część - Domowy Kościół, rozpoczął się od oazy rekolekcyjnej. Właśnie oaza rekolekcyjna jest podstawową metodą formacyjną w naszym Ruchu. Jak twierdził ks. Franciszek Blachnicki „oazy rodzin stały się więc metodą wprowadzania coraz to nowych rodzin do Domowego Kościoła”. Doświadczenie wielu małżeństw wskazuje, że to właśnie wyjazd na oazę otworzył im oczy na to, czym Ruch Światło-Życie tak naprawdę jest, jaki jest jego cel i ile dobra może zyskać ich małżeństwo i rodzina korzystając z opracowanego przez ks. Franciszka programu formacyjnego. Ponieważ „zasadniczą metodą ruchu, a zarazem pomocą dla wspólnot rodzinnych są 15-dniowe rekolekcje w okresie wakacyjnym” zachęcamy do podjęcia tego wyzwania i skorzystania z przygotowanych przez naszą diecezję oaz rodzin.
W tym roku także, jak to ma miejsce od wielu lat, oddajemy Wam do wyboru rekolekcje OR I st, II st, III st, a także krótsze rekolekcje formacyjne i tematyczne. Tegoroczna OR III naszej diecezji odbywać się będzie w Rzymie. W związku z tym zapisy na te rekolekcje odbywały się na początku roku formacyjnego. Wszystkie małżeństwa, które nie jadą do Rzymu, a chciałyby w tym roku przeżyć OR III, zapraszamy do wyjazdu z inną diecezją - link do listy rekolekcji na stronie ogólnopolskiej DK jest na dole tabelki z wykazem.

Wymogi wyjazdu na poszczególne rekolekcje ujęliśmy w tabeli – wykaz rekolekcji. Prosimy zapoznajcie się z nimi i weźcie pod uwagę, że rekolekcje tematyczne są dopełnieniem formacji podstawowej, a nie jej elementem.
Przy wyborze rekolekcji weźcie też pod uwagę treści z listu kręgu centralnego poświęconego drodze formacji w DK. List kręgu centralnego na rok 2011/12 ==>

W tym roku, tak jak w poprzednich, proponujemy małżeństwom po OR I Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji. Będzie to czas modlitwy, zbliżenia do Jezusa, dzielenia się świadectwem, warsztatów i umocnienia w posłaniu do ewangelizacji.

W przypadku wątpliwości na jakie rekolekcje teraz pojechać - poproście o radę swoją parę rejonową.

Informacje dotyczące wszystkich rekolekcji (prowadzący, termin, miejsce, wymagania formacyjne, kontakty) znajdziecie w wykazie wakacyjnych rekolekcji formacyjnych 2019 ==>>

Prosimy, aby decyzji o wyjeździe na rekolekcje nie odkładać do ostatniej chwili (za miesiąc niewykorzystane miejsca trafią na krajowy wykaz rekolekcji na stronę krajową DK) i jednocześnie bardzo zachęcamy, aby przed dokonaniem zapisu on-line na wybrane rekolekcje, skontaktować się z parą prowadzącą i zapytać o szczegóły rekolekcyjne.
Zapisy na rekolekcje odbywają się wyłącznie poprzez formularz on-line dostępny na stronie internetowej DK AW w zakładce Rekolekcje>Zapisy>Rekolekcje formacyjne ==>>

Dla rodzin, które z przyczyn finansowych wstrzymują się z podjęciem decyzji o wyjeździe na rekolekcje, istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu – należy zgłosić taką potrzebę za pośrednictwem swojej pary rejonowej, przesyłając formularz o dofinansowaniu, który można znaleźć w zakładce Rekolekcje>Dokumenty ==>>

Jednocześnie zachęcamy do rozeznania wyjazdu na rekolekcje do posługi w diakonii wychowawczej lub muzycznej. Zapewne wielu z nas podczas przeżywania swoich rekolekcji, korzystało z pomocy osób posługujących w tych diakoniach. Dzięki nim mogliśmy dobrze przeżyć nasze rekolekcje. Rozważcie czy tym razem to Wy moglibyście służyć innym, bo bez tej wzajemnej służby trudno przeprowadzić rekolekcje. W tej sprawie prosimy kontaktować się z odpowiedzialnymi poszczególnych diakonii:

Diakonia Wychowawcza - Aneta i Krystian Tyrańscy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Diakonia Muzyczna - Joanna i Łukasz Gutowscy - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bardzo serdecznie zapraszamy!


Polecamy dobremu Bogu i opiece Maryi, Niepokalanej Matki Kościoła, księży moderatorów, pary prowadzące, diakonie rekolekcyjne, wszystkich uczestników życząc nam wszystkim owocnego przeżycia rekolekcji.
Księże Franciszku, wstawiaj się za nami!

 

Z Panem Bogiem,

Kasia i Marcin Piaseccy                                                                             ks. Andrzej Pawlak
         para diecezjalna DK AW                                                                     moderator diecezjalny DK AW

oraz
Diakonia Oaz Rekolekcyjnych DK AW

Jesteś tu: