21.05.2022 miało miejsce ostatnie w roku formacyjnym 2021/2022 spotkanie kręgu diecezjalnego.
Tym razem gościł nas u siebie w Warce Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła – ks. Paweł Witkowski. W spotkaniu uczestniczyła para diecezjalna, pary rejonowe oraz księża moderatorzy: ks. Paweł i ks. Marek.
Na spotkaniu mieliśmy wybierać nową parę diecezjalną, niestety z powodu braku kandydatów (powinny być przynajmniej 3 kandydatury), wybory nie mogły się odbyć. Wierzymy, że wkrótce znajdą się osoby odpowiedzialne, które będą gotowe podjąć się tej posługi. Formacja Ruchu Światło-Życie poprzez kolejne etapy, prowadzi nas do służby, więc nasuwa się pytanie na ile właściwie przeżywamy naszą formację?
Podczas przygotowanego poczęstunku, dzieliliśmy się życiem, a zwłaszcza tym, co działo i dzieje się obecnie w naszych rejonach, ilość par zapisanych na rekolekcje oraz formacji w kręgach.
Zasady DK ściśle określają rodzaj rekolekcji na jaki można pojechać zgodnie z etapem formacji w kręgu, niemniej panuje pewne niezrozumienie wśród uczestników co do możliwości wyjazdu. Są także sytuacje, kiedy małżeństwa przez kilka lat nie jeżdżą na żadne rekolekcje lub też chciałyby wybierać sobie to co uważają, a nie te, które podpowiada nasza formacja.
Cieszy nas, gdy otrzymujemy kolejne zgłoszenia na wyjazdy rekolekcyjne, choć w pierwszej ocenie wydaje się, że jest ich trochę mniej niż w ubiegłym roku. Troską pozostaje to, aby jak najwięcej małżeństw/rodzin mogło przeżyć swoje rekolekcje, a zwłaszcza te, które z różnych przyczyn jeszcze nigdy na nich nie były.
Zastanawialiśmy się również, czy na etapie pilotażu nie powinniśmy kłaść większego nacisku na omówienie tematu rekolekcji i wprowadzić go na samym początku. Na pewno dużą rolę odgrywa świadectwo tych, którzy już byli i przeżyli ten dar jakim są rekolekcje. Warto wybrać się również z pilotowanym kręgiem na rekolekcje ewangelizacyjne, aby mogli poznać i zobaczyć jak to wygląda.
Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą w intencji rodzin.
Dziękujemy gospodarzowi - księdzu Pawłowi za gościnę.

Justyna i Maciek, rejon Kampinos

MBL 2284JPGMBL 2285JPGMBL 2287JPG

foto Maciej Loretz

Jesteś tu:

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach wskazanych w polityce prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki.

Polityka prywatności