Diecezjalny Dzień Wspólnoty – Obrzęd Wezwania po Imieniu

W Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu spotykamy się na Dniu Wspólnoty, w czasie którego uczestnicy formacji deuterokatechumenalnej, rozpoczynający bezpośrednie przygotowanie do Triduum Paschalnego w formie rekolekcji, przystępują do Obrzędu Wezwania po Imieniu. To bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich członków Ruchu w Diecezji.

Dlatego w tym roku Obrzęd będzie miał miejsce w czasie Diecezjalnego Dnia Wspólnoty, a nie jak dotychczas Rejonowego. Liturgii przewodniczyć będzie ksiądz biskup Piotr Jarecki.

Zapraszam wszystkich 18 lutego (Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu) do Kościoła Zesłania Ducha Świętego w Warszawie, ul. Broniewskiego 44.

Początek spotkania o godzinie 13:30. Wcześniej, o 12:00 krąg liturgiczny dla posługujących, a o 13:00, w Domu Parafialnym wprowadzenie do obrzędu dla kandydatów.

Plan Diecezjalnego Dnia Wspólnoty

13:30 Zawiązanie Dnia Wspólnoty

13:55 Katecheza wprowadzająca i spotkanie w grupach

14:40 Przygotowanie do Eucharystii

15:00 Eucharystia z ks. Biskupem z obrzędem Wezwaniem po imieniu

Po Mszy św. Agapa.

Przypominam, że do Obrzędu mogą zgłaszać się jedynie osoby, które w tym roku będą uczestniczyć w Triduum Paschalnym w formie rekolekcji. Same rekolekcje są centralnym momentem całej formacji i warunkiem wyjazdu na rekolekcje III stopnia.