Rekrutacja do Szkoły Animatora 2017-19 – dodatkowy termin zgłoszeń

Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii na czele z Moderatorem Diecezjalnym serdecznie zaprasza do udziału w Szkole Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej w cyklu 2017-2019. Dodatkowy termin zgłoszeń upływa 30 września 2017 roku.

 

Zgłoszenia i wszelkie pytania proszę kierować na adres: albert.dylewski@gmail.com. Poniżej istotne informacje dotyczące Szkoły Animatora.

O Szkole Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej:

Szkoła Animatora jest pomocą dla animatorów, którzy chcą wzrastać w posłudze, lepiej poznawać charyzmat Ruchu oraz we wspólnocie braci i sióstr uczyć się służby – dla Ruchu, a przez Ruch dla Kościoła. Jednym z istotnych celów Szkoły Animatorów jest przygotowanie uczestników do podejmowania odpowiedzialności za dzieło Ruchu Światło-Życie w naszej archidiecezji.

Cykl Szkoły Animatora trwa 2 lata i składa się ze zjazdów weekendowych oraz Diecezjalnych Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii.

Eucharystia, spotkania w grupach, warsztaty, dzielenie się doświadczeniami, spotkania z Żywym Kościołem, rozmowy przy kawie i herbacie, modlitwa to stałe elementy spotkań SzA.

Kto może się zgłosić?

W SzA może uczestniczyć każdy, kto ukończył formację podstawową Ruchu oraz ten, kto podejmuje diakonię deuterokatechumenatu, czyli prowadzi grupę nawet jeśli nie ukończył jeszcze formacji podstawowej.

Więcej o Szkole Animatora w naszej archidiecezji:

Przykładowy plan weekendowego zjazdu SzA:

Szkoła Animatora zaprasza!!! (Laski 15-17 kwietnia 2016) – PLAN

 

Zasady Szkoły Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej (obowiązujące w cyklu 2017-2019)

ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 r.

 

 1. Szkoła Animatora jest szkołą uczniów Chrystusa, którzy podejmują diakonię na drodze charyzmatu Ruchu Światło–Życie.
 2. Uczestnictwo w Szkole Animatora stanowi ważny element formacji każdego animatora pełniącego posługę w Ruchu Światło-Życie.
 3. W Szkole Animatora może brać udział każdy, kto jest na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie i pragnie posługiwać na rzecz wspólnot Archidiecezji Warszawskiej zarówno w ciągu roku, jak również w czasie rekolekcji wakacyjnych. Nie ma ograniczeń wiekowych – zapraszamy również osoby będące w kręgach Domowego Kościoła. Warunkiem uczestnictwa w SzA jest przeżycie rekolekcji 3 ONŻ. Zgłoszenia osób, które są na wcześniejszym etapie formacji oraz pełnią posługę deuterokatechumenatu będą rozpatrywane w gronie Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.
 4. Cykl Szkoły Animatora 2015/2017 składa się z Diecezjalnych Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii oraz zjazdów weekendowych. Zasadniczo w jednym roku formacyjnym są 2 DWAiD oraz 3 zjazdy weekendowe. Szczegółowy plan spotkań SzA w danym roku zostanie przedstawiony na pierwszym spotkaniu SzA oraz opublikowany na stronie internetowej.
 5. W danym cyklu SzA uczestnicy są podzieleni na małe grupy z animatorem z grona DFD.
 6. Istotnym elementem uczestnictwa w Szkole Animatora są: formacja między spotkaniami oraz indywidualne spotkania z animatorem grupy – tzw. weryfikacje.
 7. W ramach przygotowania do poszczególnych spotkań SzA należy przeczytać wyznaczone lektury.
 8. Każda sesja weekendowa SzA rozpoczyna się kolacją w piątek, a kończy wspólną Eucharystią w niedzielę. Bardzo istotne jest aby uczestniczyć w całej sesji – od początku do końca. Koszt każdej sesji wynosi 80 zł.
 9. Na zjazd weekendowy należy zawsze zabrać ze sobą: Pismo Św., notatnik, długopis, śpiwór, kapcie i odpowiedni strój na liturgię (mężczyźni w miarę możliwości alby).
 10. Na poszczególnych spotkaniach SzA rolę animatora grupy (prowadzenie spotkania, odpowiedzialność za grupę, organizowanie poszczególnych posług grupy, itp.) pełni wyznaczony uczestnik grupy.
 11. Pomocą w czasie trwania Szkoły Animatora oraz pomiędzy poszczególnymi sesjami służą członkowie  Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii na czele z ks. Moderatorem Diecezjalnym.