Aktualności ze strony oaza.pl KWIECIEŃ-MAJ 2010

Warto zajrzeć na bogatą ofertę rekolekcyjną Centrum Ruchu w Krościenku. Być może skorzystamy z czegoś już w tym roku, a może w roku przyszłym lub kolejnych latach. W duchu miłości i odpowiedzialności służmy innym.  

 

Zamysłem ojca Franciszka było, by powstawały wspólnoty i kręgi DK właśnie przy parafiach. Nowy numer "Wieczernika" pozwoli nam zapewne znaleźć wiele wskazówek do naszej pracy przy parafiach.

 

Świetne świadectwo mamy o dzieciach i miłości wymagającej. Lekko napisane, dobrze się czyta.

 

Nigdy za wcześnie, nigdy za późno by odnaleźć siebie i swoje małżeństwo w służbie drugiemu człowiekowi i kościołowi. Może warto porozmawiać, w jakiej diakonii, przy jakiej pracy Bóg by widział mnie w chwili obecnej najchętniej. Kilka (naprawdę skrótowo opisane) słów o podstawowych diakoniach i o zasadach pracy w Ruchu.

 

Kto nie czekał na poczęcie dziecka nigdy tego nie zrozumie, ale musimy pamiętać, że Oni nadal czekają. Przeżywają wzloty i upadki, są Bogiem silni, ale modlitwa i umocnienie muszą być w Nich.

 

Jeśli chcesz odmówić całą nowennę musisz zacząć już dziś (piątek, 14 maja). Jeśli się spóźniłeś nie rezygnuj, rozmowa z Bogiem Ojcem, Synem w jedności Ducha Św. jest zawsze owocna.