Krąg diecezjalny DKAW na Audiencji u Księdza Arcybiskupa

 We środę 23.09.2009 Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Nycz przyjął na Audiencji krąg diecezjalny Domowego Kościoła naszej archidiecezji. Celem spotkania było podsumowanie roku formacyjnego DKAW 2008/2009 oraz przedstawienie planów na rok 2009/2010.

 

Mówiliśmy o etapach wzrostu duchowego w Domowym Kościele, który od ewangelizacji prowadzi nas przez katechumenat do diakonii – służby bliźniemu, rozmawialiśmy o formacji która przebiega na trzech płaszczyznach:

 1. na codzień podstawowym miejscem formacji jest rodzina,
 2. jeden raz w miesiącu spotykamy się w kręgu, który jest podstawowym elementem struktury DK,
 3. przynajmniej jeden raz w roku uczestniczymy w rekolekcjach formacyjnych.

Każde małżeństwo powiedziało krótkie świadectwo jakich konkretnych owoców realizacji zobowiązań doświadcza w codziennym życiu. Rozmawialiśmy o podjętej przez Ruch Światło-Życie Nowennie modlitewnej za kapłanów, których pomoc jest niezbędna dla prawidłowej pracy kręgu. Dzieliliśy się z Księdzem Arcybiskupem radością tegorocznych rekolekcji zorganizowanych przez naszą archidiecezję, w których wzięło udział ponad 1000 osób, w tym 400 dzieci. Animatorzy OR IIst z Laskowic przekazali DVD z zapisem rekolekcyjnych wydarzeń.  

Opowiedzieliśy o Wydarzeniach minionego roku formacyjnego: Dniach Wspólnoty, Wieczorach Uwielbienia, Spotkaniu Opłatkowym, Balu DK, Wizycie w Seminarium Duchownym, Spotkaniu z Joshem McDowellem, Konfetrencji Edukacji Finansowej Crown, Pielgrzymce do Kalisza i Pikniku Patriotycznym. Najdłużej zatrzymaliśmy się przy Pielgrzymce do Warszawy przekazując Ks. Arcybiskupowi płytę DVD z nagraniem czuwania modlitewnego oraz okolicznościową monetę.

Przedstawiliśmy Ks. Arcybiskupowi nasze zadania na rok formacyjny 2009/2010:

  1. Temat roku: Czyńcie uczniów ze wszystkich narodów -> modlitwa, wspieranie dzieł misyjnych i pytanie Boga co możemy zrobić dla rozwoju Królestwa Bożego na ziemi.
  2. Nowenna Miesięcy – modlitwa za kapłanów -> podejmowanie modlitwy przez rodziny za konkretnych kapłanów.
  3. Spotkania w rejonach z kapłanami – opiekunami kręgów.
  4. Wierność charyzmatowi -> wytrwała praca formacyjna w rodzinie, kręgu, udział w rekolekcjach formacyjnych.
  5. Podejmowanie odpowiedzialności za Kościół lokalny -> angażowanie się i wspieranie inicjatyw parafialnych, ewangelizacji, tworzenie nowych kręgów.

Na zakończenie audiecji przedstawiliśmy nasze prośby i zaproszenia. Ksiądz Arcybuskup chętnie nas słuchał, dzielił się swoimi spostrzeżeniami i zapewnił, że nosi nasze sprawy w sercu. Było to bardzo radosne i budujące spotkanie. Ksiądz Arcybiskup zapisał termin naszego Spotkania Opłatkowego na Siekierkach – 27.12.2009 w Swoim Kalendarzu. Niech każdy z nas zrobi to samo i rozpocznijmy przygotowania do tego Spotkania z naszym Pasterzem. 

 Ela i Mirek Wrotek

Zdjęcia=>>