Chrześcijańskie tańce integracyjne

tańce integracyjneSerdecznie zapraszamy na warsztaty:

pt. „Chrześcijańskie tańce integracyjne

W tym roku obok tańców lednickich zaproponujemy: tańce izraelskie, bałkańskie, uwielbieniowe i wspólnotowe (ewangelizacyjne), modlitwę tańcem…układy choregoraficzne do utworów „Zespołu Mocni w Duchu” oraz do największych przebojów religijnych granych na koncertach uwielbienia w Rzeszowie „Jednego Serca Jednego Ducha”…

Nadal będziemy kontynuować temat związany z prowadzeniem bali i pikników rodzinnych w przedszkolach i szkołach, gdzie zostaną zaproponowane nowe gry, zabawy i konkursy oraz tańce integracyjne do znanych świeckich utworów i przebojów. Dodatkowo pojawią się również tańce i zabawy do wykorzystania na różnych spotkanich wspólnotowych i ewangelizacyjnych.

 

Warsztaty odbędą się:

w terminie 15, 16 i 17 maja 2015 r. ( w piątek, sobotę i niedziele)

w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi, w nowym budynku Gimnazjum w Warszawie przy ul. Bema 73/75 (przy kościele w Parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika)

 

Prowadzący:

chrześcijańscy „Wodzireje z Krakowa” z p.Andrzejem Wilkiem na czele (wodzirej, katecheta, współtwórca tańców lednickich)

oraz Wspólnota ewangelizacyjna „Mocni w Duchu” z Łodzi

 

Zaproszenie kierujemy do Sióstr Zakonnych, osób świeckich – wychowawców i pedagogów z przedszkoli i szkół; liderów wspólnot i grup parafialnych oraz szukających inspiracji !

 

Dla osób, które uczestniczyły w w/w warsztatach w zeszłym roku – będzie to kontynuacja – część 2.

Wszystkie tańce, gry i zabawy będą nowe (inne) !

 

Osoby biorące udział pierwszy raz, skorzystają z bardzo intensywnego i różnorodnego kursu, który przygotowuje do samodzielnego prowadzenia spotkań integracyjnych z dziećmi i rodzicami w przedszkolach i szkołach; do prowadzenia spotkań wspólnotowych i ewangeliazcyjnych. Warsztaty pomogą w zorganizowaniu balu dla dzieci, pikniku rodzinnego a nawet w modlitwie tańcem.  W tym roku program został bardzo wzbogacony i rozszerzony o inne niż lednickie tańce chrześcijańskie, uwielbieniowe, izraelskie, bałkańskie. Dodatkowe osoby prowadzące – Panie z wieloletnim doświadczeniem – ze Wspólnoty „Mocnych w Duchu” zaproponują również tańce i gesty do przebojów „Zespołu Mocni w Duchu” oraz poruszą m.in. takie tematy jak: taniec jako forma modlitwy w wymiarze osobistym, wspólnotowym i społecznym; jak zachęcić (zaangażować) nieśmiałe osoby do włączenia się w taniec i do spontanicznego wyrażania siebie oraz wielbienia Pana Boga…; radość ewangelizacji poprzez taniec; improwizacje taneczne jako szukanie przestrzeni do wyrażania siebie, akceptacji siebie, swoich oporów, lęków i braków ( przekraczanie ich i pokonywanie) oraz odkrywanie swoich możliwości i predyspozycji do modlitwy tańcem…)

Kolejną ciekawą propozycją będą układy taneczne (choreografia) do największych przebojów religijnych granych na koncertach uwielbieniowych w Rzeszowie „Jednego Serca Jednego Ducha” – organizowanych już od kilkunastu lat przez p. Jana Budziaszka (nawróconego perkusistę z zespołu „Skaldowie”).

 

Wszelkie dodatkowe i szczegółowe informacje przesyłamy w załącznikach:

1. Zaproszenie i szczegółowe informacje w wersji „word”.

2. Formularz zgłoszeniowy.

3. Artykuł o modlitwie ciałem.

 

Serdecznie zapraszamy !!!

ORGANIZATORZY: „Jaś Pociecha z Rodzinką” – Dorota i Robert Górniak nr tel. 784 757 773