Program Pikniku Patriotycznego 2009

Goście główni: Edmund Baranowski, Eugeniusz Tyrański

Co dwa lata przenosimy się do innego środowiska, aby budzić patriotyzm. Kochamy Polskę i chcielibyśmy tą miłość przekazać naszym dzieciom, kolejnym pokoleniom…

W tym roku zaprosiliśmy pana majora Edmunda Baranowskiego (ps. „ Jur”),  uczestnika Powstania Warszawskiego oraz członka Szarych Szeregów hufca „Mokotów”, żołnierza AK – pana Eugeniusza Tyrańskiego (entuzjastycznie przyjętego w zeszłym roku).

Na poprzednich Piknikach Patriotycznych zostały opowiedziane historie przez uczestników, które były wstrząsające, nieprawdopodobne i pamiętamy je do dzisiaj. Dlatego, w tym roku prosimy o przyniesienie pamiątek rodzinnych
i podzielenie się historiami ich właścicieli.
Wszyscy otrzymają śpiewniki, będziemy słuchać wspomnień, dzielić się nimi    i śpiewać pieśni patriotyczne. Zapowiada się „uczta” dla ducha.

Piękny nastrojowy kościółek, Pan Jezus i wspaniali goście…nie ma mowy, musi być świetnie ;).

Następnie (ok. godz. 15.00) przeniesiemy się na teren zielony, gdzie chcemy urządzić „stół szwedzki”. Dlatego prosimy o przyniesienie napojów, kiełbasek, ciast i innych produktów na piknik. Kiełbaski będziemy piekli na grillu, natomiast dla dzieci postaramy się przygotować niespodziankę: watę cukrową i popcorn. Na terenie przykościelnym jest plac zabaw (w bardzo dobrym stanie…), dzieci będą miały zapewnioną opiekę (gry, konkursy, zabawy).

Spotkamy się w kościele w Starej Iwicznej o godzinie 13.00, (parafia p.w. Zesłania Ducha Świętego).

Na końcu chcielibyśmy przypomnieć, że Domowy Kościół (jako organizator) zaprasza, na spotkanie z historią wszystkich chętnych, tak młodych jak i świadków odległych wydarzeń.


Pytania na temat Pikniku Patriotycznego :
Krzysztof tel. 663 918 856