Rekrutacja do Szkoły Animatora – II tura zgłoszeń (do 15.09.2016)

Diakonia Formacji Diakonii na czele z Moderatorem Diecezjalnym serdecznie zaprasza do udziału w Szkole Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej w cyklu 2016-2018. 

Dodatkowy termin zgłoszeń upływa 15 września 2016 r.

Zgłoszenia i wszelkie pytania proszę kierować na adres: albert.dylewski@gmail.com 

Poniżej istotne informacje dotyczące SzA.

 

O Szkole Animatora:

Szkoła Animatora jest pomocą dla animatorów, którzy chcą się doskonalić w posłudze, lepiej poznawać charyzmat Ruchu oraz we wspólnocie braci i sióstr weryfikować swoje postawy. 

Cykl SzA trwa 2 lata i składa się ze zjazdów weekendowych oraz Diecezjalnych Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii.

Eucharystia, spotkania w grupach, warsztaty, dzielenie się doświadczeniami, spotkania z Żywym Kościołem, rozmowy przy kawie i herbacie, modlitwa to stałe elementy spotkań SzA. 

Kto może się zgłosić?

W SzA może uczestniczyć każdy, kto ukończył formację podstawową Ruchu oraz ten, kto podejmuje diakonię deuterokatechumenatu (czyli prowadzi grupę) nawet jeśli nie ukończył jeszcze formacji podstawowej.

Więcej o Szkole Animatora w naszej archidiecezji:

Przykładowy plan weekendowego zjazdu SzA:

http://www.warszawa.oaza.pl/modules/news/article.php?storyid=1390 

Zasady Szkoły Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej (obowiązujące w cyklu 2015-2017)

ostatnia aktualizacja: 7.10.2015 r.

 

 1. Szkoła Animatora jest szkołą uczniów Chrystusa, którzy podejmują diakonię na drodze charyzmatu Ruchu Światło–Życie.
 2. Uczestnictwo w Szkole Animatora stanowi ważny element formacji każdego animatora pełniącego posługę w Ruchu Światło-Życie.
 3. W Szkole Animatora może brać udział każdy, kto jest na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie i pragnie posługiwać na rzecz wspólnot Archidiecezji Warszawskiej zarówno w ciągu roku, jak również w czasie rekolekcji wakacyjnych.. Nie ma ograniczeń wiekowych – zapraszamy również osoby będące w kręgach Domowego Kościoła. Warunkiem uczestnictwa w SzA jest przeżycie rekolekcji 3 ONŻ. Zgłoszenia osób, które są na wcześniejszym etapie formacji oraz pełnią posługę deuterokatechumenatu będą rozpatrywane w gronie Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.
 4. Cykl Szkoły Animatora 2015/2017 składa się z Diecezjalnych Dni Wspólnoty Animatorów i Diakonii oraz sesji weekendowych. Zasadniczo w jednym roku formacyjnym są 2 DWAiD oraz 3 sesje weekendowe. Szczegółowy plan spotkań SzA w danym roku zostanie przedstawiony na pierwszym spotkaniu SzA oraz opublikowany na stronie internetowej.
 5. W danym cyklu SzA uczestnicy są podzieleni na małe grupy z animatorem z grona DFD.
 6. Istotnym elementem uczestnictwa w Szkole Animatora są: formacja pomiędzy spotkaniami oraz indywidualne spotkania z animatorem grupy – tzw. weryfikacje.
 7. W ramach przygotowania do poszczególnych spotkań SzA należy przeczytać wyznaczone lektury.
 8. Każda sesja weekendowa SzA rozpoczyna się kolacją w piątek, a kończy wspólną Eucharystią w niedzielę. Bardzo istotne jest aby uczestniczyć w całej sesji – od początku do końca. Koszt każdej sesji wynosi 60 zł.        
 9. Na sesję weekendową należy zawsze zabrać ze sobą: Pismo Św., notatnik, długopis, śpiwór, kapcie i odpowiedni strój na liturgię (mężczyźni w miarę możliwości alby).
 10. Na poszczególnych sesjach rolę animatora grupy (prowadzenie spotkania, odpowiedzialność za grupę, organizowanie poszczególnych posług grupy, itp.) pełni wyznaczony uczestnik grupy.
 11. Pomocą w czasie trwania Szkoły Animatora oraz pomiędzy poszczególnymi sesjami służą członkowie  Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii na czele z ks. Moderatorem Diecezjalnym.