OR I Bystra, 13-29.07.2011 – relacja Bogusi i Marka Pachała

or1 bystra1W dniach 13-29.07.2011 w Bystrej k. Bielska-Białej odbyła się Oaza Rodzin I stopnia. W rekolekcjach wzięło udział 13 rodzin z Archidiecezji Warszawskiej. Oazę poprowadził ksiądz Tadeusz Masłowski z Diecezji Łomżyńskiej oraz niżej podpisani. Rekolekcje Oazy Rodzin zostały przeprowadzone w Domu Rekolekcyjnym „Nazaret”. Nad bezpieczeństwem i realizacją specjalnego programu dla dzieci powyżej 3-go roku życia czuwała pięcioosobowa diakonia wychowawcza.

 

Dzięki bezinteresownej pracy i zaangażowaniu całej diakonii małżeństwa mogły w pełni przeżyć 15 dni formacji małżeńskiej. Odkryliśmy podstawową prawdę, że nasze małżeństwa i rodziny możemy budować na jedynym trwałym fundamencie, którym jest Jezus Chrystus.
Przyjęcie Jezusa za Pana i Zbawiciela stało się dla wielu z nas początkiem drogi ku dojrzałości chrześcijańskiej. Prawdy zawarte w Słowie Bożym stały się bardziej zrozumiałe i zaczęły przynosić konkretne owoce, już w czasie trwania oazy.

Trzynastego dnia oazy rekolekcyjnej, w dniu zesłania Ducha Świętego, przeżyliśmy Dzień Wspólnoty z pięcioma innymi grupami rekolekcyjnymi Ruchu Światło-Życie. Duże wrażenie na wielu z nas wywarło świadectwo młodzieży uczestniczącej w Dniu Wspólnoty.

Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy uczestniczyć w rekolekcjach Domowego Kościoła, budować i pogłębiać jedność małżeńską, rodzinną i wspólnotową, poprzez codzienną modlitwę poranną (jutrznię), modlitwę liturgiczną, rozmowy ewangeliczne, wysłuchanie konferencji na temat rodziny oraz przebywanie w gronie innych małżeństw, które wyznają tę samą wiarę i wartości.

Bogusia i Marek Pachała
para prowadząca
DK Rejon Ursus

OR I Bystra, 13-29.07.2011 – świadectwo Uli i Piotra Badach