OR II Maniowy, 13.07.-29.07.2011 – relacja Ani i Norberta Łukomskich

W dniach 13-29 lipca 2011 r. w miejscowości Maniowy nad Zalewem Czorsztyńskim odbyła się Oaza Rodzin II stopnia organizowana przez Archidiecezję Warszawską. Prowadzącym był ks. Marek Łukomski. Uczestniczyło w niej 11 małżeństw – jedno z diecezji drohiczyńskiej , pozostałe z warszawskiej.

Przez 15 dni czytaliśmy historię narodu izraelskiego, który zrywał przymierze z Bogiem, popadał w niewolę, a Bóg wyprowadzał go z tej niewoli. W tej historii odkrywaliśmy swoje życie, swoje wyjścia z niewoli grzechu, ale też wyjścia z sytuacji ustabilizowanej za głosem Boga, który powołuje i wzywa do czegoś nowego i nieznanego. Uczestniczyliśmy we Mszy św – codziennie coraz bardziej świadomi bogactwa jej znaków, a panowie codziennie coraz bardziej pewni przy ołtarzu dzięki szkole liturgicznej prowadzonej przez kleryka Rafała. Konferencję i dzielenie się na temat przeżywania roku liturgicznego w rodzinie dopełniły przeżycia wieczerzy wigilijnej i śniadania wielkanocnego. W tych samych dniach nasze dzieci pod kierunkiem wspaniałej diakonii wychowawczej wystawiły stosowne przedstawienia.

Na Dniu Wspólnoty byliśmy w Krościenku. To doświadczenie Ruchu, a w sposób szczególny obraz tłumu przede wszystkim młodych ludzi kroczących do ołtarza, by złożyć deklarację KWC pozostanie w nas na długo.

Rekolekcje były też czasem odpoczynku, spędzonym z dziećmi. Ścieżki górskie, zabytki architektury drewnianej, zamki, przejażdżki po Zalewie Czorsztyńskim, spływ Dunajcem – to oferty, które cieszyły się popularnością w czasie dla rodziny – codziennie 3 godziny po obiedzie.

Anna i Norbert Łukomscy
para prowadząca

or2 maniowy1 or2 maniowy3 
or2 maniowy2 or2 maniowy4